08:06 24. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Nisupõld

Tänavu ootame rekordilist nisu ja –riisisaaki

© Sputnik / Артем Креминский
Uudised
lühendatud link
13 0 0

Sel aastal on maailmas oodata rekordilist nisu- ja riisisaaki, teatas ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsioon (FAO) neljapäeval. Eelmise aastaga võrreldes peaks kogusaak tulema 1,5 protsenti suurem.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Hea nisusaagi saavad India, USA ja Venemaa. Riisisaak suureneb nii Aasias kui ka Aafrikas. Suur saak kasvatab laovarusid ja lööb hinda alla.

FAO hinnangul peaks kogu toiduimpordi väärtus alanema 11 protsenti dollarivääringus, see hõlmab põhiliselt teravilja- ja loomakasvatussaadusi, vahendas BNS. 

Chicago börsil on nisu ja maisi on tähtajatehingute hinnad tänavu langenud üle 16 protsendi.

 

Tagid:
riis, nisu, saak, maailm

Peamised teemad

 • Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves

  Eesti eelmise riigipea Toomas Hendrik Ilvese sõnul pole Eesti inimestel põhjust olla ülearu murelik maailmas toimuva pärast, kuid tuleb olla valvel. Euroopal puudub tema sõnul visioon, kuidas edasi minna.

  19
 • Tu-95 on maailma ainus relvastusse võetud ja üleüldse maailma ainus sarjana ehitatud turbopropellermootoritega pommituslennuk

  Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosevägedele lisandub uut tehnilist võimekust. Nagu teatas kontserni "Tehmaš" direktor Vladimir Lepin, võetakse 2018. a. kasutusele planeeriv pomm "Trell", mis võimaldab vaenlast rünnata tema õhutõrjetsooni sisenemata.

  35
 • USA tankid Abrams saabusid Eestisse

  Vabariigi iseseisvuspäeval veerevad Tallinna tänavail tankid maalt, mil Eesti iseseisvumisega mingit pistmist polnud. Välismaine soomustehnika rõhutab erilise küünilisusega sõltumatu Eesti otsest sõltuvust USA-st ja NATO-st.

  95