04:59 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Nisupõld

Tänavu ootame rekordilist nisu ja –riisisaaki

© Sputnik / Артем Креминский
Uudised
lühendatud link
16 0 0

Sel aastal on maailmas oodata rekordilist nisu- ja riisisaaki, teatas ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsioon (FAO) neljapäeval. Eelmise aastaga võrreldes peaks kogusaak tulema 1,5 protsenti suurem.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Hea nisusaagi saavad India, USA ja Venemaa. Riisisaak suureneb nii Aasias kui ka Aafrikas. Suur saak kasvatab laovarusid ja lööb hinda alla.

FAO hinnangul peaks kogu toiduimpordi väärtus alanema 11 protsenti dollarivääringus, see hõlmab põhiliselt teravilja- ja loomakasvatussaadusi, vahendas BNS. 

Chicago börsil on nisu ja maisi on tähtajatehingute hinnad tänavu langenud üle 16 protsendi.

 

Tagid:
riis, nisu, saak, maailm

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27