21:28 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Haiti

Orkaan Matthew on nõudnud Haitil üle 300 inimelu

© Ruptly.
Uudised
lühendatud link
47 0 0

Orkaan Matthew ohvrite arv Haitil on tõusnud üle 300, teatas senaator Herve Fourcand neljapäeval. See arv võib veelgi kerkida, kuna päästemeeskonnad ei ole mitmesse orkaani laastatud piirkonda jõudnud.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Abiorganisatsioon CARE teatel purustas Matthew täielikult Haiti lõunaosa Jérémie linna. "Jérémie on täielikult purustatud," ütles CARE Haiti-direktor Jean-Michel Vigreux Twitteris. "80 protsenti hoonetest on minema pühitud. Kõik telefonikaablid ja elekter on läinud. Linn on täielikult ära lõigatud ning kõigil hakkab otsa saama toit ja raha."

Üle Kariibi mere liikunud Matthew on maabumas Florida osariigis. Tormituulte kiirus ulatub 58 meetrini sekundis. Daytona Beachi päästeteenistus kehtestas liikumiskeelu, mis kehtib laupäevani, vahendas BNS.

Neljanda kategooria orkaan maabub reedel USA-s. USA president Barack Obama kuulutas neljapäeval föderaalse eriolukorra välja Florida osariigis, Lõuna-Carolina osariigis ning ka Georgias, lisades selle Floridale ja Lõuna-Carolinale, et neile saaks orkaan Matthew tõttu kiiresti föderaalabi anda.

Obama andis sisejulgeoleku ministeeriumile ja föderaalsele kriisihaldusagentuurile korralduse koordineerida abitegevust.

Tagid:
ohvrid, orkaan, Haiti

Peamised teemad