20:08 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Eesti Pank

Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
14 0 0

Eesti Panga president Ardo Hansson kirjutab Postimehe arvamusloos, et Eesti valitsus ei peaks tegema lisakulutusi nõudluse suurendamiseks, nagu on soovitanud Rahvusvaheline Valuutafond (IMF), kuna kiire palgakasvu tingimustes ohustaks see riigi konkurentsivõimet.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Hanssoni sõnul puudutavad IMF-i soovitused peamiselt riike, kus töötus on suur ja tööhõive madal ning ka nõudlus seetõttu madal. "See on terav probleem mitmes euroala riigis, kus töötus on märksa suurem kui enne üleilmset majandus- ja finantskriisi," kirjutab Hansson lehes.

"Eestis on aga olukord erinev: meie tööhõive määr on viimase 20 aasta kõrgeimal tasemel ning ka töötus on suhteliselt väike," märgib Hansson. Seetõttu pole tema hinnangul põhjust valitsuse kulutusi suurendada, vahendas ERR.

Hanssoni sõnul on majanduse konkurentsivõime seisukohast tähtis, et tootlikkuse ja palga kasv käiksid käsikäes, seetõttu võib tema hinnangul valitsuskulutuste abil nõudluse suurendamine hetkel, mil see peamiselt kiirendaks palgakasvu, ohustada Eesti konkurentsivõimet.

Eesti Panga presidendi hinnangul on EL-is paradoksaalne olukord: need riigid, kus majandust oleks vaja elavdada, ei saa seda liigsuure riigivõla tõttu teha, nendes maades, kus majandust elavdada oleks võimalik, pole seda aga vaja teha.

 

 

Tagid:
majandus, Ardo Hansson, Eesti

Peamised teemad