21:25 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Aleppo, Süüria

ÜRO JN Süüria-resolutsioon on Venemaa jaoks tõe hetk

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Uudised
lühendatud link
4110

Venemaa ähvardas panna veto Prantsusmaa Aleppo-resolutsiooni kavandile.

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault hoiatas reedel, et ÜRO Julgeolekunõukogus ees seisev hääletus relvarahu üle Süürias näitab Venemaa tahet peatada tapatalgud.

"Homme on tõe hetk, tõe hetk kõigi Julgeolekunõukogu liikmete jaoks," ütles Ayrault, seistes oma USA kolleegi John Kerry kõrval, teatas BNS. "Kas te tahate relvarahu Aleppos, jah või ei? See küsimus on eriti meie partneri Venemaa jaoks."

Prantsusmaa koostas ÜRO Julgeolekunõukogu jaoks resolutsiooniprojekti, milles nõutakse Süürias relvarahu ning Venemaa ja Süüria vägede pommirünnakute lõpetamist mässuliste kontrolli all olevatele Aleppo idapoolsetele linnaosadele.

Resolutsioonikava sisaldab ka sõjalennukite lennukeeldu linna kohal. "Me ei nõustu sellega, et Aleppo maatasa tehakse," sõnas ta.

Venemaa võib JN-i alalise liikmena resolutsioonikavale veto panna ning Ayrault möönis, et selle dokumendi sõnastusega tuleb veel tööd teha.

Ja Venemaa ähvardas reedel kasutada oma vetoõigust ja blokeerida Prantsusmaa koostatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonikavand relvarahust Aleppos ja lennukeelutsooni kehtestamisest selle linna kohal.

"Ma ei näe võimalust, kuidas me saaksime lubada selle resolutsiooni vastuvõtmist," ütles Vene suursaadik Vitali Tšurkin vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas ta kasutab vetoõigust.

Süürias on tapetud umbes 35 000 terroristi, nende seas ligi 3000 Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest, ütles Vene asekaitseminister Anatoli Antonov reedel.

"Selle (õhurünnakute) tulemusena on vabastatud 586 asustatud piirkonda ja 12 360 ruutkilomeetri suurune territoorium. Tapetud on umbes 35 000 terroristi, nende seas 2700, kes on tulnud Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest," ütles Antonov ajakirjanikele.

Rünnakute jätkamine terroriorganisatsioonide Islamiriik ja Jabhat al-Nusra vastu, mis mõlemad on Venemaal ja teistes riikides keelustatud, oli üks punktidest USA-Vene ühisavalduses 22. veebruaril, seletas Vene asekaitseminister.

Tagid:
ÜRO, Prantsusmaa, Venemaa, Süüria, Aleppo

Peamised teemad