08:36 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
kruiisilaev Silja Europa

Tallink investeerib Silja Europa uuendamisse üle 16 miljoni euro

© Wikipedia / Naparome
Uudised
lühendatud link
56 0 0

AS Tallink Grupp investeerib kruiisilaeva Silja Europa uuendamisse üle 16 miljoni euro. Laev naaseb dokist Tallinna-Helsingi liinile 12. detsembril hakates väljuma iga päev Tallinnast kell 12.30 ning Helsingist kell 18.30.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Üks mahukamaid ning kallimaid uuendusi saab olema kokku 1016 kajuti täielik uuendamine, sealjuures uuendatakse kajuteid alates standardklassidest kuni sviitideni. Uus sisearhitektuur on tellitud sisedisainifirmast Aprocos.

Kajutite, kajutikoridoride, treppide, vastuvõtuala ja avalike tualettide uuendamisele lisaks saavad täiesti uue ilme ka enamus restoranidest ja baaridest, mida kevadiste tööde käigus uuendada ei jõutud. Laevale luuakse ka uus kohvik Coffee&Co, milline seni oli vaid Helsingi-Stockholmi liini kruiisilaevadel, vahendas BNS.

Tallink teenindab liinil iga-aastaselt ligi 5 miljonit reisijaid ning lisaks kruiisilaevale opereerib ettevõte liinil ka kahe kiire reisilaevaga Tallink Shuttle kaubamärgi all. Kevadel 2016 renoveeriti Silja Europa poed, ööklubi ja showbaar ning ehitati juurde uus restoran Tavolata ning kiirtoidurestoran Fast Lane.

Silja Europa on ehitatud Saksamaal aastal 1993. Silja Europa pikkus on 202 meetrit, laius 33 meetrit ning ta võtab korraga peale üle 3000 reisija. Alusel on kõrgeim jääklass 1A Super ning maksimumkiirus 21,5 sõlme. Laeva autotekk mahutab 932 liinimeetrit sõidukeid ja kaubaveoühikuid.

Tagid:
reisilaev, Tallink Grupp, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  51
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77