12:21 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Mihhail Gorbatšov

Gorbatšov: maailm on jõudnud ohtlikku punkti

© Sputnik / Boris Babanov
Uudised
lühendatud link
26 0 0

Nõukogude Liidu viimane juht Mihhail Gorbatšov hoiatas esmaspäeval, et maailm on Venemaa ja USA vahel seoses Süüria kriisiga kasvavate pingete tõttu jõudnud "ohtlikku punkti".

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Moskva ja Washingtoni suhted, mis olid niigi Ukraina konflikti tõttu madalaimas seisus pärast külma sõda, on viimase nädala jooksul veelgi pingestunud.

USA süüdistab Venemaad tsiviilisikute ründamises Süürias ning peatas kõnelused Moskvaga Süüria relvarahu üle, Venemaa teatas samal ajal rea tuumalepingute peatamisest.

Mihhail Gorbatšov.
© AFP 2017 / ATTILA KISBENEDEK

"Kardan, et maailm on jõudnud ohtlikku punkti," ütles Gorbatšov (85) usutluses riiklikule uudisteagentuurile RIA Novosti, vahendas BNS.

"Ma ei taha anda konkreetseid retsepte, kuid ütlen, et see peab lõppema. Me peame uuendama dialoogi. Selle peatamine oli suurim viga," jätkas ekspresident.

Nõukogude Liidu viimase liidri sõnul on vaja naasta prioriteetide juurde. "Need on tuumadesarmeerimine, võitlus terrorismiga, keskkonnakatastroofi ärahoidmine. Nende väljakutsetega võrreldes jääb kõik muu tagaplaanile," ütles Gorbatšov.

Tagid:
relvarahu, Mihhail Gorbatšov, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  20
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  8