03:03 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
37 0 0

Nõukogude Liidu viimane juht Mihhail Gorbatšov hoiatas esmaspäeval, et maailm on Venemaa ja USA vahel seoses Süüria kriisiga kasvavate pingete tõttu jõudnud "ohtlikku punkti".

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Moskva ja Washingtoni suhted, mis olid niigi Ukraina konflikti tõttu madalaimas seisus pärast külma sõda, on viimase nädala jooksul veelgi pingestunud.

USA süüdistab Venemaad tsiviilisikute ründamises Süürias ning peatas kõnelused Moskvaga Süüria relvarahu üle, Venemaa teatas samal ajal rea tuumalepingute peatamisest.

Mihhail Gorbatšov.
© AFP 2019 / ATTILA KISBENEDEK

"Kardan, et maailm on jõudnud ohtlikku punkti," ütles Gorbatšov (85) usutluses riiklikule uudisteagentuurile RIA Novosti, vahendas BNS.

"Ma ei taha anda konkreetseid retsepte, kuid ütlen, et see peab lõppema. Me peame uuendama dialoogi. Selle peatamine oli suurim viga," jätkas ekspresident.

Nõukogude Liidu viimase liidri sõnul on vaja naasta prioriteetide juurde. "Need on tuumadesarmeerimine, võitlus terrorismiga, keskkonnakatastroofi ärahoidmine. Nende väljakutsetega võrreldes jääb kõik muu tagaplaanile," ütles Gorbatšov.

Tagid:
relvarahu, Mihhail Gorbatšov, USA, Venemaa

Peamised teemad