14:14 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Kohtuniku haamer

Eesti ja Soome prokurörid arutasid koostööplaane

© Sputnik / Андрей Старостин
Uudised
lühendatud link
1610

Eesti riigi peaprokurör Lavly Perling ja Soome peaprokurör Matti Nissinen arutasid esmaspäeval Tallinnas Eesti ja Soome koostöö küsimusi peamistes õiguskaitse valdkondades ja leppisid kokku tulevikusuunad.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Mõlemad pooled andsid ülevaate majanduskuritegude, varavastaste kuritegude ja organiseeritud kuritegevuse vastasest võitlusest, teatas prokuratuuri pressiesindaja BNS-ile.

Oluliseks kokkupuutepunktiks on nii Eesti kui Soome õiguskaitsjatele sadam, kus tihti on tegemist varastatud sõidukite ja esemetega, ebaseaduslike immigrantidega, aga ka sadamas toimepandud muude kuritegudega. Leidub arvukalt näiteid olukordadest, kus kiire infovahetus on olnud väga vajalik: näiteks kui ühes riigis tuvastatakse vargusekahtlusega sõiduki laevale minek, peab teine pool olema valmis reageerima paari tunni jooksul.

Peaprokurörid leppisid kokku ka edasised koostöösuunad uueneva rahvusvahelise õigusruumi tingimustes. Euroopa Nõukogu ja Parlament on direktiiviga kehtestanud Euroopa Uurimiskorra Kriminaalasjades (European Investigation Order — EIO), mis sätestab täpsemalt riikidevahelise koostöö kriminaalasjades.

Perlingu hinnangul on senine koostöö Eesti ja Soome vahel olnud tulemuslik ja selle arendamine ülimalt vajalik. „Peame saavutama olukorra, kus tõendid õiguskaitsjate vahel liiguvad sama kiiresti kui kurjategijad või kuritegelik vara," ütles ta.

Tagid:
koostöö, kuritegevus, Lavly Perling, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11