10:10 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Must meri

Vene ja Türgi sõlmisid leppe gaasijuhtme rajamiseks

© Sputnik / Сергей Мальгавко
Uudised
lühendatud link
21 0 0

Venemaa ja Türgi allkirjastasid esmaspäeval valitsustevahelise kokkuleppe gaasijuhtme Turkish Stream rajamiseks.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Dokumendile kirjutasid alla Vene energeetikaminister Aleksandr Novak ja Türgi energia- ja maavarade minister Berat Albayrak.

Leppe sõlmimise juures viibisid ka Vene president Vladimir Putin ja Türgi riigipea Recep Tayyip Erdoğan. 

Vene kontsern Gazprom kirjutas oma pressiteates, et dokument näeb ette Musta mere aluse torujuhtme rajamist Venemaalt Türki ning maapealset Türgi piirile oma naabritega.

"Täna allkirjastati äärmiselt tähtis dokument, mis loob seadusliku aluse TurkStreami projektile. Pretsedenditult lühike aeg, mille jooksul dokument ette valmistati, annab tunnistust mõlema poole suurest huvist see kiiresti ellu viia," ütles Gazpromi juht Aleksei Miller.

Tagid:
Aleksandr Novak, Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan, Venemaa, Türgi

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  31
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  26
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  29