00:31 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
30 0 0

Eesti edu võti pole mitte teiste leiutiste kiires kopeerimises, vaid leiutamises, ütles president Kersti Kaljulaid auhinnagalal, kus tunnustati edukaid ettevõtteid ja ettevõtjaid.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. "Enam ei ole edu võti läbi välisinvestorite kiires tehnoloogia parandamises. Enam ei ole võti läbi välispartnerite oma turukompetentsi tõstmises. Nüüd käib mäng panga peale — kas me suudame olla innovatsiooniliidrid," sõnas Kaljulaid presidendi kantselei teatel, vahendas BNS.

Riigipea hinnangul on ettevõtete üheks suureks väljakutseks see, kas suudetakse laieneda välisriikidesse viisil, et tulevastest tuludest ei peaks liiga palju loobuma. Samuti, kas suudetakse võtta tööle inimesi teistes riikides oma äri edendamiseks nii, nagu meid endid seni on võetud. "Seistes siin teie ees ja mõeldes tänastele auhinnasaajatele, usun — te suudate," ütles Kaljulaid.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

President rõhutas, et ettevõtjatel on suur roll keskmise sissetuleku klaaslae murdmisel, mille all me täna paljudes sektorites veel kinni oleme.

"Selle klaaslae olemust on oluline taibata enne, kui hapnik lõpeb ja me väsitame ennast üha enam ja enam ninaga vastu klaasi surudes. Veel enne tuleb leida väljapääs, ōigemini väljapääsud, sest lihtsad, selged ja valed või ainult lühiajaliselt õiged suured üksiklahendused meid ei rahulda," sõnas Kaljulaid.

"Paljud tänased tulusad tööd on paindlikud, ettevõtmise rõõmu ja ise otsustamise vabadust pakkuvad. Noored otsivad tööturult just nimelt vabadust, mitte enam lihtsalt rakendust. Vaba vaim vajab vaba keskkonda, et luua ja kasvatada," ütles Kaljulaid.

Ta lisas, et vabadus on teistpidi alati vastutus: "Te saate kaitsta oma vabadusi, kui võtate vastutuse meie majanduskeskkonna eest. Aus mäng vajab vähem kohtunikutööd. Ma näen, et üle aastate paraneb seegi mõistmine," sõnas riigipea.

Tagid:
ettevõtlus, president, Kersti Kaljulaid, Eesti

Peamised teemad