10:13 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
3510

Päästeamet saadab pühapäeval Haitile kaheliikmelise päästemeeskonna, kelle ülesandeks on orkaani tagajärgede likvideerimine ja abi koordineerimine.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Haitile suunduvasse meeskonda kuuluvad meeskonna juht Rauno Kurvits ja meedik Maris Filippov, teatas BNS-ile siseministeerium. Missiooni pikkus on kuni 21 päeva. Missioon toimub koostöös Soome, Rootsi, Taani ja Norra päästemeeskonnaga, samuti toetab seda rahaliselt Ühendkuningriik.

Orkaani tagajärjed mõjutavad Haitil üle 750 000 elaniku ning infrastruktuurist on kohati üle 80 protsendi kahjustatud. Seetõttu vajatakse Haitil rahvusvahelistelt organisatsioonidelt välilaagrivarustust ning Haiti elanike abistamiseks on vaja toetuseksperte," ütles päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Illustratiivne foto
© REUTERS / Alexandre Meneghini

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti päästemeeskonnal vastav väljaõpe ja valmisolek reageerida rahvusvahelistele hädaolukordadele.

"On selge, et Haiti vajab praegu rahvusvahelist abi ja kui meil on koos oma partneritega võimalus appi minna, siis seda ka teeme," märkis minister.

Välisministeeriumi eelarvest on päästeametile missiooni kuludeks eraldatud 48 800 eurot.

Viimati osalesid Eesti päästemeeskonna eksperdid sarnastel humanitaarpartnerluse missioonidel Omaanis ja Sierra Leones ning 2016. aastal toimetati põgenikele humanitaarabi Serbiasse,

Troopiline orkaan Matthew tabas Lõuna-Haitit 4. oktoobril. Tormist on mõjutatud umbes 1,5 miljonit inimest ja umbes 350 000 inimest vajab humanitaarabi. Haiti valitsus edastas abipalve 5. oktoobril.

Samal teemal

Orkaan Matthew on nõudnud Haitil üle 300 inimelu
Tagid:
missioon, ohvrid, orkaan, Haiti, Eesti

Peamised teemad