01:24 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Riik sätestab transpordivahendite sundkoormise kava

© Фото: Kaitseväe pildigalerii
Uudised
lühendatud link
2420

Valitsus kiitis neljapäeval heaks riigikaitseliste sundkoormiste koondkava, mis paneb paika transpordivahendid, mille kasutusele võtt on kaitseväel lubatud alates kõrgendatud kaitsevalmiduse kehtestamisest.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Koondkava sisaldab esialgu ainult transpordivahendeid, sest see on kaitseväe jaoks avaliku sektori välisest varast kõige kriitilisem varustus. Teiste sundkoormatavate varade ning teenuste, eeskätt remondi- ja transporditeenuste loetelu ja mahud esitatakse valitsusele pärast täiendavat analüüsi.

Loetelu aluseks on kaitseväe esitatud riigikaitseliste sundkoormiste ettepanek, mis sisaldab detailset loetelu kaitseväe sõjaaja üksustele ettenähtud varustusest, mida üksustel hetkeseisuga ei ole, ning teenustest, mida kaitsevägi sõjaaja üksuste formeerimisel ning jätkusuutlikkuse tagamiseks vajab.

Varale sundkoormise määramisest teavitatakse vara omanikku. Koormatud vara tuleb üle anda kaitseväele kasutamiseks vastavalt käsundis sätestatule. Vara tuleb tuua kas ettenähtud kogumiskohta või üle anda sellele järgi tulnud kaitseväe esindajale. Kuni vara tagastamiseni ei saa vara omanik või valdaja seda kasutada. Vara omanikule ei hüvitata vara koormamise tõttu saamata jäänud tulu ega muid kaudseid kulusid.

Kaitsevägi peab olema suuteline reageerima sõjaliselt lühikese etteteatamisega ning kasutama sel hetkel puuduva varustuse asemel kolmandate isikute vara. Riigikaitselisi sundkoormisi kasutatakse, kui puuduvat vara ei ole võimalik või sobilik saada riigivara ümberjaotamise, riigikaitseliste varude kasutuselevõtu või lepingute kaudu. Sundkoormise määramisel ei või koormata elutähtsa teenuse toimepidevuse tagamiseks vältimatult vajalikku vara.

Kuna kaitseväe üksuste varustatuse olukord on ajas muutuv, vaadatakse sundkoormiste koondkava perioodiliselt üle ja muudetakse vastavalt kaitseväe hetkevajadustele.

Tagid:
sõdur, sõiduk, riigikaitse, Eesti

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36