15:46 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
10252

Riik sätestab transpordivahendite sundkoormise kava. Koormatud vara tuleb üle anda kaitseväele kasutamiseks vastavalt käsundis sätestatule. Portaali Sputnik Eesti sõjaline ekspert, sõjaväeluure kõrgem ohvitser-analüütik erus Villem Rooda leiab, et keegi on äärmiselt huvitatud inimeste hoidmisest pidevast pingeseisundis ja hirmutamisest sõjaohuga.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Rooda sõnul aeg selle eelnõu ettevalmistamiseks ja menetlemiseks ei ole ilmselt valitud juhuslikult. "Naljakas ja piinlik on kuulata, mida räägivad selle kohta kohalikud poliitikud ja kahjuks ka mõned kutselised kaitseväelased. Ilmselt lähtuvad nad sellest, et hirmul elanikkonda on lihtsam veenda valitsuse ebapopulaarset poliitikat taluma," kommenteeris Rooda.

Ta lisas, et paljude riikide seadusandlus sisaldab hulga õigusakte, mis on mõeldud rakendamiseks "teatud eriolukordadeks", mida aga peetakse puhtaks formaalsuseks, sest mõistlikud poliitikud ei lase olukorral kunagi nendesamade "teatud eriolukordadeni" areneda.

"Eraomanduses olevate transpordivahendite ja kütusevarude sundvõõrandamine ja muud kaitseväe varustamise erakorralised meetmed peavad silmas sõjategevuse puhkemist, see tähendab, et Euroopa, kaasa arvatud Eesti oludes peetakse silmas maailmasõja puhkemist," arvas Rooda.

Tema arvates on kuritegelik mitte ainult selleks avalik valmistumine, vaid isegi poliitikute avalik arutelu sõjategevuse puhkemise võimalikkusest kunstlikult loodud pingete tingimustes USA, NATO ja Venemaa vahel. "Väga kummaline ja ohtlik mäng," kommenteeris ekspert.

"See kehtib eriti Eesti poliitikute ja kõrgete sõjaväelaste kohta. Seda enam, et eriti viimased peaksid endale suurepäraselt aru andma globaalse sõjalise konflikti tagajärgedest Eestile. Riigil, mis juba loetud tundide jooksul lakkab lihtsalt olemast, pole enam vaja ei autotransporti ega kütusevarusid," lisas Rooda.

 

Tagid:
sõdur, sõjaväebaas, sõiduk, Eesti

Peamised teemad