01:19 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Taavi Rõivas

Rõivas arutas Taani kuninganna ja kaitseministriga julgeoleku üle

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
1010

Kopenhaagenis visiidil viibiv peaminister Taavi Rõivas kohtus reedel Taani kuninganna Margrethe II ja kaitseminister Peter Christenseniga, kellega arutati julgeolekualast koostööd.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. "Julgeolekukeskkond on ärev ning Eesti ja Taani lähedane suhe olulisem kui kunagi varem, olgu see tugevdades NATO kollektiivkaitset või siis üheskoos panustades julgeoleku tagamisse NATO piiridest väljaspool," ütles Rõivas kohtumisel kuningannaga, vahendas BNS.

Peaminister tõdes, et pingelises julgeolekukeskkonnas on oluline, et kõik Euroopa riigid võtaksid julgeolekut sama tõsiselt nagu Taani ja Eesti, kelle jaoks on see alati olnud prioriteetne teema.

Kohtumisel Taani Christenseniga oli lisaks Taani üksuse Eestisse tulekule fookus ka viimaste nädalate sündmustel Läänemerel ja selle kohal.

"Õhupiiririkkumised Eestis ja Soomes on selged näited Venemaa katsetest jätkata Lääne survestamist erinevate jõumeetoditega," ütles Rõivas. „Selle valguses olid Varssavis tehtud otsused suurendada liitlaste kohalolu Baltimaade ja Poola regioonis ainuõigeid."

Rõivas tänas kaitseministrit, et Taani annab oma olulise panuse NATO julgeoleku tugevdamisse — Taani oli esimene riik, kes kindlustas 2014. aasta Krimmi sündmuste järgselt NATO õhuruumi kaitset Ämari õhuväebaasist ning Taani panustab kompaniiga Eestisse paigutatavasse pataljoni, mille juhtriik on Ühendkuningriik.

„Kui kodus on kindlus olemas, siis saame üheskoos ka panustada operatsioonidesse NATO piiridest väljas, täpselt nii nagu tegime üheskoos Afganistanis ning täna teeme väljaõppemissioonil Iraagis," rääkis Rõivas Eesti-Taani laiemast kaitsekoostööst.

Hommikul asetas Rõivas pärja välismissioonidel langenud Taani sõdurite mälestuseks.

Tagid:
julgeolek, Taavi Rõivas, Taani

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36