01:17 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Kaitseväelased

Kaitsevägi sai juurde kaksteist kompaniiparameedikut

© Flickr / Latvijas armija
Uudised
lühendatud link
2010

14. oktoobril lõppes Ämaris toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameediku kursus, mille lõpetasid kaksteist tegevväelast ning üks politsei- ja piirivalveameti esindaja.

TALLINN, 14.oktoober — Sputnik. „Esmakordselt viisime läbi kursuse, kus osalesid ainult tegevväelased ja politsei esindajad. Osalejad olid väga motiveeritud ja pühendunud ning olen kindel, et üksused saavad siit omale väga pädevad parameedikud," ütles kursuse rühmaülem leitnant Juri Tereštšenkov.

Õppurid omandasid kursustel teadmised esmaabivõtetest, kompaniiparameediku pädevusse kuuluva meditsiinitehnika- ja vahendite kasutamisest ning üksuse meditsiinilise toetamise iseärasustest. Kursuse praktika läbisid kursuslased Tallinna kiirabis, teatas Eesti Kaitsevägi pressiteate vahendusel.

Tegevväelastele pühendatud kursus oli selle aasta jooksul teine kompaniiparameediku kursus. Varasemalt on taolisi kursusi korraldatud ajateenijatele ning korra aastas.
Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine.

Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses ka kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Tagid:
kaitsevägi, meedikud, Ämari, Eesti

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36