14:28 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
4610

14. oktoobril lõppes Ämaris toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameediku kursus, mille lõpetasid kaksteist tegevväelast ning üks politsei- ja piirivalveameti esindaja.

TALLINN, 14.oktoober — Sputnik. „Esmakordselt viisime läbi kursuse, kus osalesid ainult tegevväelased ja politsei esindajad. Osalejad olid väga motiveeritud ja pühendunud ning olen kindel, et üksused saavad siit omale väga pädevad parameedikud," ütles kursuse rühmaülem leitnant Juri Tereštšenkov.

Õppurid omandasid kursustel teadmised esmaabivõtetest, kompaniiparameediku pädevusse kuuluva meditsiinitehnika- ja vahendite kasutamisest ning üksuse meditsiinilise toetamise iseärasustest. Kursuse praktika läbisid kursuslased Tallinna kiirabis, teatas Eesti Kaitsevägi pressiteate vahendusel.

Tegevväelastele pühendatud kursus oli selle aasta jooksul teine kompaniiparameediku kursus. Varasemalt on taolisi kursusi korraldatud ajateenijatele ning korra aastas.
Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine.

Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses ka kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Tagid:
kaitsevägi, meedikud, Ämari, Eesti

Peamised teemad