15:25 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
2910

Külm sõda Venemaaga on terroritõrjest tähtsam, kuid kõik ei ole veel kaotatud ning Vene diplomaadid tegutsevad täiest jõust, ütles Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov reedel.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Mingis järgus näis, et Süüria osas õnnestub USA ja Venemaale kokku leppida.

"Kuid teadlik venitamine mõõduka opositsiooni lahutamisel sissidest, nüüd aga veel püüd demoniseerida Moskva ja Damaskuse tegevust Aleppos näitasid, et külm sõda on Washingtoni jaoks tähtsam kui võitlus terroristidega," ütles Kossatšov, teatas BNS.

Kossatšovi sõnul ei tähenda see siiski, et kõik on kadunud.

"Meie diplomaatia töötab täiest jõust. Ka vastaspoolel on mõistlikke poliitikuid ja avalikkuse loomulikke ootusi. Kuid läbirääkimiste asendamine sanktsioonide, meediahüsteeria ja ultimaatumitega ei sisenda optimismi. Mis siis ikka, tegutseme neis oludes, mis on. Harjunud värk," kommenteeris senaator Süüria presidendi Bashar al-Assadi sõnu Komsomolskaja Pravdale, et Lääs ja iseäranis USA ei loobunud külmast sõjast ka pärast NSV Liidu lagunemist ja pärast Süüria sündmuste teravnemist meenutab olukord külma sõda.

"Selles protsessis on arvukalt poliitilisi lavu ja Süüria on üks tähtsamaid. Me näeme sündmuste teravnemist, kuid peaeesmärk on säilitada USA juhtkoht maailmas, mitte lasta kedagi partneriks poliitilistes või rahvusvahelistes asjades, olgu see Venemaa või isegi lääneliitlased. Seepärast on teie kirjaldatud kolmanda maailmasõja hõngu tõesti õhus tunda, kuid see ei ole veel otsene sõjaline kokkupõrge, kuigi sel on sõjaline, terroristlik ja poliitiline osis… Süüria on vaid osa sellest sõjast," ütles Assad.

Kossatšov kaldus Süüria presidendi hinnanguga nõustuma.

"Lääne tegevus lehkas külma sõja järgi kõik viimased veerand sajandit alates selle vormilisest lõpust. Kui Assad ütleb, et lääs, eriti USA ei loobunud külmast sõjast ka pärast NSV Liidu lagunemist, siis selles ongi praeguste Venemaa ja Lääne tülide juur," tõdes senaator.

Tagid:
Bashar al-Assad, Konstantin Kossatšov, USA, Süüria

Peamised teemad