11:23 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
25 0 0

Äsja ametist lahkunud president Toomas Hendrik Ilves annab Ettevõtluse Arendamise Sihtastuse (EAS) toetuskaasust kommenteerides mõista, et pole olnud seotud Ärma tallu külalistemaja rajada soovinud Ermamaa OÜ omaaegse tegevusega.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Ilves märgib sotsiaalmeedias, et aastal 2005 taotles Ermamaa OÜ EAS-ilt toetust, et teha Ärma tallu külalistemaja. "Siis olin mina Euroopa Parlamendi saadik, Ermamaa OÜ oli minu tollase abikaasa oma," selgitas Ilves, lisades, et temal pole kunagi olnud oskuseid ja kogemust turismiettevõtlusega tegelemiseks.

"Aastal 2006 sai külalistemaja valmis, vahetult enne seda, kui mind vastu üldisi ootusi presidendiks valiti. Julgestuspolitsei hindas olukorda ja otsustas, et ametiajal ei saa Ärma talu külalistemajana toimida. Toonane EAS-i nõue oli, et äriühing toimiks edasi ja nõnda jõudsime lahenduseni, et mina maksan Ermamaale üüri Ärma kasutamise eest," kirjutas Ilves. "Kogu minu ametiaja jooksul aset leidnud rohkearvuliste välis- ja sisekülastuste eest ei võtnud Ermamaa OÜ sentigi," lisas Ilves, edastas BNS.

Tema sõnul otsustas EAS, et kui ametiaeg on läbi, siis tullakse küsimuse juurde tagasi. "Nagu ma alles sel nädalal teada sain, otsustas EAS juba 2012. aastal, et kui Ärma külalistemajana tegutsemist ei jätka, siis tuleb Ermamaal tagasi maksta summa, mis nüüd teada. Aastal 2015, pärast lahutust, sain mina Ermamaa omanikuks. Minul puuduvad oskused ja kogemused turismiettevõtlusega tegelemiseks. Seda ütlesin ka EAS-ile, mispeale esitati mulle tagasimaksenõue, mille ma tasusin," märkis Ilves.

Tema sõnul on EAS-i tollased ja praegused juhid olukorda väga täpselt ja ammendavalt selgitanud. "Minule on nende öeldust kõige olulisem, et otsust tehes tegutseti korra järgi, mis ei olnud mõeldud üksikjuhtumi lahendamiseks, vaid mis kehtis kõigi jaoks," lisas Ilves.

Tagid:
Ermamaa, Toomas Hendrik Ilves, Ärma talu

Peamised teemad