11:13 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
36 0 0

Ettevõtlusminister Liisa Oviir teatas, et ta andis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogule korralduse teha president Toomas Hendrik Ilvese firmale OÜ Ermamaa antud toetuse suhtes audit.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Ettevõtlusminister andis EAS-i nõukogule suunise viia läbi sõltumatu audit, mis vaatleks ja hindaks aastatel 2007-2016 EAS-i juhatuse poolt tehtud otsuseid OÜ-le Ermamaa turismitoetuse abikõlbulikkuse perioodi peatumise-pikendamise ja tagasinõude osas.

"Eelkõige ootan vastust küsimustele, kas juhatusel oli 2012. aastal õigus tagasinõude määra osas teha otsus aastateks ette ja kas otsus oli kooskõlas toonaste õigusaktidega. Loodan, et audit viiakse läbi võimalikult kiiresti," ütles Ovir, edastas BNS.

EAS teatas hiljuti, et esitas OÜ-le Ermamaa tagasinõude summas 19 039 eurot pärast OÜ Ermamaa osaniku Toomas Hendrik Ilvese kirjalikku avaldust mitte jätkata toetuse eest rajatud Ärma talu sihipärast kasutamist. Ilves on tagasinõude riigile tasunud. See on aga vaid 10 protsenti summast, mille ta kunagi toetuseks sai.

Tagid:
EAS, Liisa Oviir, Toomas Hendrik Ilves, Ärma talu

Peamised teemad