21:44 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Bagdadis sai enesetapuplahvatuses surma 27 inimest

Bagdadis sai enesetapuplahvatuses surma 27 inimest

© AFP 2017 / Ahmad al-Rubaye
Uudised
lühendatud link
9 0 0

Bagdadi põhjaosas sai laupäeval äärmusrühmituse Islamiriik (IS) korraldatud enesetapurünnakus šiiitidele surma vähemalt 27 inimest, teatasid Iraagi julgeoleku- ja meditsiiniallikad.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Iraagi pealinna Shaabi piirkonnas korraldatud plahvatuses sai vigastada veel 36 inimest, ütlesid ametnikud. Suitsiidipommar ründas telki, kus šiiamoslemid jaotavad igaaastaste usupidustuste raames toitu ja jooke, ütlesid ametnikud.

Vastutuse rünnaku eest võttis IS, teatas BNS.

Iraagi väed on USA juhitava koalitsiooni toetusel vallutanud alates 2014. aasta sügisest IS-i käest tagasi suure osa rühmituse hõivatud aladest ning valmistuvad alustama pealetungi Mosulile, mis on viimane IS-i käes olev Iraagi suurlinn.

IS on territooriumi loovutamisele vaatamata säilitanud võime korraldada valitsuse kontrolli all olevatel aladel rünnakuid.

Tagid:
terrorism, enesetapp, Bagdad

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  46
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26