03:47 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Peking

Eesti ja Hiina välisministeeriumid pidasid poliitilisi konsultatsioone

© Sputnik / Владимир Вяткин
Uudised
lühendatud link
43 0 0

Eile toimusid Tallinnas Eesti ja Hiina välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid. Konsultatsioonide käigus arutati Eesti-Hiina kahepoolseid suhteid, koostöövõimalusi Hiina ja Kesk- ja Ida-Euroopa riikide koostööformaadi (KIE16+1) raames, EL-Hiina suhteid ning olukorda maailmas.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Mul on hea meel, et meie suhted Hiinaga on aastate jooksul olnud head ja konstruktiivsed ning poliitilised konsultatsioonid annavad meile võimalusi koostööd veelgi paremini arendada," ütles Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi välismajandus- ja arengukoostöö küsimuste asekantsler Väino Reinart. Asekantsleri hinnangul üheks oluliseks sündmuseks edasiste tegevuste planeerimisel saab olema novembris Riias toimuv KIE16+1 formaadi peaministrite kohtumine, teatas Eesti välisministeerium pressiteate vähendusel.

Rääkides Euroopa Liidu ja Hiina vahelistest suhetest tõdes asekantsler Reinart, et on vajalik edasi minna vastastikuse investeeringute kaitse lepinguga. "Eesti omalt poolt pakub samuti Hiina ettevõtjatele mitmeid võimalusi. Ka Euroopa Liidu eesistujana 2017. aasta teises pooles plaanib Eesti hoida EL-Hiina suhete arendamist päevakorras," kinnitas Reinart. Konsultatsioonide käigus peatuti ka regionaalsetel suurprojektidel, sealhulgas ka Rail Balticu küsimusel.

Väino Reinart õnnitles Hiina kolleege Pariisi kliimaleppe kiire ratifitseerimise puhul, mis leidis aset septembri alguses. "Hiina on kliimaleppe läbirääkimistel mänginud olulist rolli. Õhusaaste on nende riigi jaoks suur ja reaalne mure ning arvestades seda, kui suur edasiminek on olukorra parandamiseks toimunud, võib Hiina olla eeskujuks ka paljudele teistele riikidele," ütles asekantsler. Reinart lisas, et Eestis on Pariisi kliimaleppe ratifitseerimisprotsess käimas.

Hiina delegatsiooni eesotsas oli asevälisminister Liu Haixing. Viimati toimusid poliitilised konsultatsioonid Eesti ja Hiina vahel 2011. aastal Pekingis. Tänavu täitus ka 25 aastat diplomaatiliste suhete täitumisest kahe riigi vahel.

Tagid:
koostöö, Välisministeerium, Hiina, Eesti

Peamised teemad