03:54 20. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Pariis

Eesti toidutööstused tähistavad rahvusvahelist toidupäeva Pariisis

© Sputnik / Юрий Абрамочкин
Uudised
lühendatud link
4420

Pühapäeval üle maailma tähistataval toidupäeval avatakse Pariisis üks olulisemaid rahvusvahelisi toiduainetööstuse messe SIAL 2016, kus osaleb ka viis toidu- ja joogitootjat Eestist.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Heameel on tähistada tänast rahvusvahelist toidupäeva Eesti tootjate osalemisega ühel maailma olulisemal toidumessil," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. "Eestis on piisavalt põllumajandusmaad, et toota toitu nii eestimaalaste toidulauale kui arendada ka eksporti. Maailma rahvastiku kasvuga suureneb ka nõudlus toidu järele — peame suutma selle oma majanduse ja ettevõtete kasuks tööle panna."

Pariisis otsivad uusi ekspordivõimalusi E-Piim, Lightfood, Salvest, Saku õlletehas ja RemedyWay.

Messil osaleva E-Piima ekspordi müügijuht Rainer Tamm peab seda messi väga oluliseks toodete tutvustamisel. "E-Piim läheb Pariisi juba seitsmendat korda. Oleme senistel messidel saanud väga kasulikke kontakte, soovime ka tänavuselt messilt leida uusi kliente ja kohtuda seniste koostööpartneritega. Suuresti tänu SIAL-i messile on meil kaubanduspartnereid Kreekas, Itaalias, Rootsis, Soomes ja mujalgi," ütles Tamm.

Pariisis tutvustab E-Piim juuste, võid ja piimapulbreid ning ettevõtte uut visuaali. Lisaks E-Piimale tutvustab Lightfood Pariisis oma hapupiimajooke ja Salvest lastetoite. Esindatud on ka Saku õlletehas ning esimest korda tutvustab Pariisis oma mahetooteid RemedyWay.

Eesti ettevõtete stendid asuvad kolmes erinevas hallis: E-Piima ja Lightfoodi stendi leiab piimahallist number 7, Saku õlletehase stend asub jookide hallis number 5C, Salvest ja Remedy Way esitlevad oma tooteid ökotoodete hallis Organic.

Eesti toidutööstused on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kaasabil Pariisi messil käinud 2002. aastast alates. Messil osalemist rahastatakse osaliselt turuarendustoetuse abil. SIAL-i messil on oma liikmetega väljas ka Eesti Kalaliit, kelle stendi leiab hallist number 6.

SIAL kestab 16.-20. oktoobrini ja kuulub kogu maailma olulisemate toidumesside hulka. Tänavu osaleb sellel üle 7000 eksponendi 104 riigist. Pariisi kogunevad toiduainetööstuste ja kaubanduse esindajad üle maailma, mistõttu ei piirdu Eesti tootjate huvi pelgalt Prantsusmaa turuga.

Tänavusel messil pööratakse erilist tähelepanu toidusektori innovatsioonile. Messi tunnuslause "Look deeper!" rõhutab toidutööstuste suuri väljakutseid tarbijate vajaduste veelgi põhjalikumal uurimisel, sest maailma rahvastik kasvab ja toitu vajavaid suid on järjest rohkem.

Tagid:
toidupäev, ettevõtlus, Pariis, Prantsusmaa

Peamised teemad