12:00 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Taavi Rõivas

Rõivas: rändekriis on saadud kontrolli alla

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
11 0 0

Peaminister Taavi Rõivas avaldas esmaspäevasel kohtumisel Euroopa Komisjoni rände, siseküsimuste ja kodakondsuse voliniku Dimitris Avramopoulosega tunnustust, et Euroopa Liit (EL) on saanud rändekriisi kontrolli alla.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. "Ehkki rändevood on taandunud ning põgenike ümberpaigutamine on lõpuks käivitunud, ei ole siiski tulemused need, mis annaks põhjust rahuloluks," ütles Rõivas valitsuse pressiesindaja teatel. "Vastupidi, töö peab jätkuma ja teha on palju," lisas peaminister.

Rõivase sõnul tuleb EL-il esimese asjana seista selle eest, et koostöölepe Türgiga peaks ja osapooled täidaksid oma kohustusi. Lisaks tuleb rohkem panustada suhetesse Põhja-Aafrika riikidega, mis on kasvava tähtsusega rändevoo alguspunktiks, ning toetada jätkuvalt põgenikekriisi eesliiniriike Lähis-Idas, vahendas BNS.

"Eesti täidab endale võetud kohutused ning me oleme valinud õige tee, kui teeme inimestele enne nende siia toomist põhjaliku taustakontrolli," lisas Rõivas. Tema sõnul on oluline, et oma lubadustest hoiaks kinni kõik liikmesriigid.

Rõivas tunnustas Euroopa ühise piiri- ja rannikuvalve loomist, mis tema sõnul on oluline samm edasi Euroopa välispiiri kaitsmisel. Peaministri sõnul on piiri kaitsmisel aga võtmeküsimuseks laitmatult toimivad infosüsteemid, mis peavad olema ristkasutatavad kõigile sisejulgeolekuasutustele üle Euroopa.

"Just seetõttu on vaja oluliselt suurendada investeeringuid IT-sse. Rändevooga tegelevad ametnikud peavad saama kõige paremad tööriistad, mis tagavad neile kiireima infovahetuse," lisas peaminister.

Tagid:
rändekriis, Dimitris Avramopoulos, Taavi Rõivas, EL, Eesti

Peamised teemad