11:59 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Venemaa ei ole praegu maailmas toimuvas süüdi

© Sputnik / Valeriy Melnikov
Uudised
lühendatud link
8220

Venemaa ei ole süüdi maailma ja Euroopa olukorra teravnemises, ütles Valgevene välisminister Uladzimir Makei Poola ajalehele Rzeczpospolita.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Makei märkis, et olukord Valgevene-Poola koostöös erineb 2010. aasta omast. Talle esitati küsimus, kas ta peab silmas Venemaa tegevust Ukrainas ja majanduskriisi, vahendas BNS.

"Pean silmas väga paljusid asjaolusid. Te nimetasite mõnda asja ilmselge alltekstiga, et Venemaa on süüdi praegu maailmas ja piirkonnas toimuvas. Ma ei tahaks niimoodi mõelda ja ei mõtlegi," vastas välisminister.

Ta lisas, et maailma ja piirkonna olukord sõltub väga paljudest mõjuritest.

"Ei saa malliga määrata, kes on ohver, kes süüdlane, kes kohtunik, kes kohtualune. Ukrainas toimuvas on minu arvates süüdi väga paljud. Siin ei saa süüdistada üht või teist poolt. Arvukalt vigu tegi meie arvates ka Ukraina eelmine juhtkond," märkis minister.

"Ma ei saa praegu Venemaa nimel rääkida ja öelda, miks üht või teist tehti. Tahan öelda vaid, et Valgevene tahab slaavi rahvaste vahele rahu, sõprust ja üksmeelt," rõhutas ta.

"Meie seisukoht Ukraina osas ei ole muutunud. Nagu meie president on palju kordi öelnud, pooldame kõikide riikide, sh Ukraina, iseseisvust ja terviklikkust," tõdes minister, meenutades, et Minsk on püüdnud panustada Ukraina olukorra lahendamisse ka ise.

Tagid:
Uladzimir Makei, maailm, Valgevene, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad