17:35 18. Jaanuar 2018
Tallinn-5°C
Kuula otse
Prantsuse õhuväe hävitaja Mirage 2000

Hävitajad Mirage 2000 harjutavad Eesti õhuruumis

© Flickr / Rob Schleiffert
Uudised
lühendatud link
2820

Prantsuse õhuväe kaks hävitajat Mirage 2000 teevad kolmapäeval ja neljapäeval madallende Eesti õhuruumis - lennukid kuuluvad õhuturbesalka, mis baseerub Šiauliai lennubaasis Leedus.

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Hävitajad lendavad üle Eesti madallennu alade ning mitte madalamal kui 152 meetrit ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga, teatas BNS.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid said NATO liikmeks. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Ämari lennubaasis baseerub Saksa õhuväe lennusalk, mis on relvastatud hävitajatega Eurofighter ning Šiauliais baseerub Prantsuse õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad Mirage 2000.

Tagid:
Mirage 2000, NATO, Ämari, Eesti

Peamised teemad