11:55 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Paraguay  välisminister Eladio Loizaga külastas infoagentuuri ja raadiojaama Sputnik kontorit Moskvas

Sputnik arutas Paraguay välisministriga teabealase koostöö perspektiive

© Sputnik / Мельников
Uudised
lühendatud link
610

Eelnevalt oli Sputnik juba astunud samme Paraguay inforuumile lähenemise suunas. Nii sõlmis Sputnik 20. juunil 2016. aastal koostöökokkuleppe Paraguay teabe- ja kommunikatsioonitalitusega (SICOM).

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Paraguay välisminister Eladio Loizaga külastas infoagentuuri ja raadiojaama Sputnik kontorit Moskvas ja pidas töökohtumise Sputniku peatoimetaja asetäitja Sergei Kotšetkoviga. Pooled arutasid vastastikuse koostöö perspektiive ning tutvusid info edastamise eripäradega nii vene kui paraguay auditooriumi puhul.

„Ladina-Ameerika meediaturg on mitmekesine ja tehnoloogiliselt heal tasemel. Just seetõttu pakub ta meile suurt huvi rahvusvahelise teabeagentuurina, mis edastab saateid enam kui 30 keeles, sealhulgas hispaania keeles. Me tahame oma tegevust selles piirkonnas jätkuvalt laiendada, samuti jagada oma parimaid saavutusi infotehnoloogia valdkonnas," märkis Sergei Kotšetkov.

Глава МИД Парагвая Эладио Лоисага и первый заместитель главного редактора Sputnik Сергей Кочетко
© Sputnik / Мельников
Paraguay välisminister Eladio Loizaga ja Sputniku peatoimetaja asetäitja Sergei Kotšetkov

„Sputnikuga kohtumine oli oluline mõistmaks agentuuri tegevust, tema kohalolekut Ladina-Ameerika maailmas, kus me juba teeme koostööd sealse kohaliku toimetusega Montevideos. Sputniku ja Paraguay teabe- ja kommunikatsioonitalituse (SICOM) vahel sõlmitud kokkulepe teabevahetuse alal on oluline seetõttu, et see võimaldab edastada teistsugust vaatenurka maailmas toimuvatele sündmustele. Me võtsime endale kohustuse toetada Sputnikut nii Paraguay teabe- ja kommunikatsioonitalituse poolt kui ka mitmete riiklike meediakanalite kaudu. Sputnik, kelle ringhääling töötab paljudes keeltes, lubab omalt poolt kõnelda Paraguayst kogu maailmale," lisas Eladio Loizaga.

Väärib märkimist, et eelnevalt oli Sputnik juba astunud samme Paraguay inforuumile lähenemise suunas. Nii sõlmis Sputnik 20. juunil 2016. aastal koostöökokkuleppe Paraguay teabe- ja kommunikatsioonitalitusega (SICOM). Dokumendile kirjutasid alla peatoimetaja asetäitja Sergei Kotšetkov, Paraguay kommunikatsiooniminister ning SICOM-i ja Paraguay teabeagentuuri IP Paraguay juht Fabrizio Caligaris Ramos. Lepingutingimuste kohaselt asuvad pooled arendama info edastamise valdkonnas kahepoolset professionaalset koostööd tugevdamaks Venemaa ja Paraguay vahelisi suhteid, vahetavad vastastikku hispaaniakeelset infot ning osutavad oma ajakirjanikele nende töös vajalikku piiriülest kaasabi.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tagid:
Sputnik, Sergei Kotšetkov, Eladio Loizaga, Moskva, Paraguay

Peamised teemad