01:17 26. Aprill 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Aleppo

Koalitsiooni lennukid pommitasid Aleppo elamuid, on inimohvreid

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Uudised
lühendatud link
1310

Viimastel kuudel on olukord Süürias Aleppos järsult teravnenud: linnas ja selle lähiümbruses käivad rasked lahingud.

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. Belgia lennuvägi andis õhulöögi Aleppo provintsis Hassadzheka küla lähedal, hukkus kuus tsiviilelanikku, teatati Venemaa Süüria vaherahukeskusest. Moskvast teatati, et USA-lt oodatakse karmi reageeringut juhtunule, edastas RIA Novosti.

Pommirahe elumajadele

Vene sõjaväelaste andmetel anti õhulöök öösel. Pommitamise tagajärjel hävis kaks elumaja, hukkus kuus inimest ning neli said haavata.

Vaherahukeskusest nenditi, et Vene ega Süüria lennukeid pommitamise piirkonnas ei olnud. Samas aga nähti õhulöögi piirkonnas USA poolt juhitud rahvusvahelise koalitsiooni hävitajaid.

„Õhuseire vahenditega fikseeriti antud piirkonnas kaks Belgia Kuningriigi õhuvägede lennukit F-16," öeldakse Venemaa kaitseministeeriumi veebilehel avaldatud dokumendis.

Venemaa välisministeerium ootab reageeringut

Juhtunut on juba kommenteeritud Venemaa välisministeeriumist. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova märkis, et Moskva ootab USA-lt vastuseid.

„Ootame Riigidepartemangu avaldusi tsiviilobjektidele antud õhulöökide ja rahulike elanike karmi hukkamõistuga. Usun, et ei ole raske leida ka hukkunute fotosid, et alustada vastavat kampaaniat CNN-is," kirjutas Zahharova ona Facebooki-postituses.

Viimastel kuudel on olukord Süürias Aleppos järsult teravnenud: linnas ja selle lähiümbruses käivad rasked lahingud. Lääs süüdistab Moskvat ja Damaskust rünnakutes tsiviilobjektidele ja opositsioonirühmituste positsioonidele.

Süüria ja Venemaa kinnitavad, et nemad korraldavad rünnakuid ainult terroristide pihta, ja süüdistavad USA-d suutmatuses „mõõduka opositsiooni" väeüksusi mõjutada ning nende ja äärmuslaste vahel vahet teha.

Eile õhtul peatasid Vene ja Süüria väed oma õhurünnakud Aleppo piirkonnas, et olla valmis „humanitaarabi-pausiks", mis kestab 20. oktoobrini.

Tagid:
õhulöök, Maria Zahharova, Aleppo, Süüria

Peamised teemad

 • Saksamaa luure piilub oma pisse, illustratiivne foto

  Tuleb välja, et Saksa luuret huvitab väga Interpol ja Europol, see tähendab, et igal juhul sugu ("pol" ("пол") - vene keeles "sugu" – toim.) ja see pole põrumine, vaid retsidiiv - meeldib talle omasid piiluda

  17
 • Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni Öine vahtkond ( v. k. Ночной дозор) liidritest Dmitri Linter

  Üks pronkssõduri kaitseks natsionalistide rünnakute eest loodud organisatsiooni "Öine vahtkond" ( v. k. "Ночной дозор") liidritest Dmitri Linter leiab, et 2007. aasta massirahutused provotseerisid Eesti võimud ise

  42
 • Lockheed Martin F-35

  Täna kell üks maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide viienda põlvkonna hävituslennukit F-35A Lightning ning neid saatev tankurlennuk Boeing KC-135 Stratotanker

  36