14:03 26. September 2017
Tallinn+ 14°C
Kuula otse
Foto on illustratiivne

USA-d tabasid ulatuslikud küberrünnakud

© Flickr / Brian Klug
Uudised
lühendatud link
31 0 0

USA tähtsat internetiteenuste firmat Dyn tabasid reedel küberrünnakud, mis tõid kaasa katkestused mitme veebifirma, nagu Twitter, Spotify ja Amazon töös.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Rünnakud halvasid päeva jooksul mitu korda tähtsa osa internetitaristust, blokeerides ligipääsu paljudele veebilehtedele ja tuues ilmsiks haavatavused veebis. USA-s ja mitmel pool mujal oli interneti kasutajatel suure osa reedest võimatu postitada veebi sõnumeid, ostelda, vaadata videosid ja arvutimänge.

Ulatuslikud rünnakud sundisid tegutsema ka USA julgeolekuagentuure, teiste seas sisejulgeolekuministeeriumi (DHS), edastas BNS.

"DHS ja FBI on teadlikud ja uurivad" tööseisaku kõiki võimalikke põhjuseid, ütles sisejulgeolekuministeeriumi pressiesindaja.

Internetiliiklust suunav ja haldav firma Dyn teatas enda vastu suunatud teenusetõkestusest (DDoS) reedel pisut pärast kella 13 Eesti aja järgi.

Dyn suutis oma tegevuse taastada kahe tunni jooksul, ent pidi kolm tundi hiljem teatama uuest rünnakust. "Insenerid jätkavad selle probleemi leevendamist," teatas firma Eesti aja järgi kell 19 on veebilehel.

Dyn, mille peakorter on USA New Hamsphire'i osariigis, teatas, et rünnaku ohvriks langes firma domeeninimeteenus, millele said osaks katkestused ja aeglustumine.

Dyni tootmise eest vastutav asepresident Scott Hilton teatas reede hommikul avalduses, et firma domeeninimeteenust on USA idarannikul ja Texase osariigis tabanud "ülemaailmne DDoS"-rünnak.

Küberrünnaku tõttu ei olnud ligipääsetavad teiste seas Netflixi, Redditi, Etsy, Githubi ja teiste it-firmade leheküljed.

Veebilehe Gizmodo teatel on sellele laekunud teateid probleemidest meediaväljaannete CNN, Guardian, Wired, HBO ja People lehekülgedel, aga ka rahaülekandeteenuse PayPal veebilehel.

Reede õhtuks olid teenusekatkestused levinud USA kesk-läände ja Californiasse. Netflixi ja Twitteri kasutamises esines tõrkeid ka Euroopas.

Domeeninimeserverid on internetitaristu tähtsad osad, mis muudavad internetiprotokolli aadresse domeeninimedeks, mis lubavad kasutajatel internetiaadressidega ühenduda.

DDoS-rünnakud kujutavad endast veebilehtede üleujutamist tihedama liiklusega, kui need suudavad toime tulla. See muudab ligipääsu rünnaku alla sattunud veebilehtele raskeks või katkeb ligipääs sootuks.

Tagid:
veebileht, küberrünnak, Dyn, USA

Peamised teemad