23:05 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
26 0 0

Keskerakonna endise peasekretäri Oudekki Loone sõnul on otse riigieelarvest tehtavad rahastusotsused läbipaistmatud ja vähemalt Keskerakond peaks "katuserahade" süsteemi selgemaks muutma.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. ""Katuserahadele" ehk siis riigikogulaste ettepanekul otse riigieelarvest tehtavatele rahastusotsustele heidetakse õigustatult ette läbipaistmatust," ütles Loone BNS-ile ja lisas, et vähemalt Keskerakonnal tuleks selles osas midagi muuta.

"Keegi ei saa aru, kuidas ikkagi täpselt peaks riigikogu liikmele silma jääma, et raha saada. Kuni selleni, mida ma kampaaniat tehes ühes külas kuulsin, et "Sinu ideed on küll head, aga me hääletame ikka ühe Reformierakonna saadiku poolt, sest ta toob oma "katuserahad" alati meile"," rääkis Loone.

"Keskerakond peaks näitama, et saab ka teisiti. Ma teen tuleval nädalal ettepaneku, et vähemalt meie teeksime "katuserahade" osas konkursi selgete reeglitega. "Katuseraha" peaks toetama organisatsioone, mis on ühiskondlikult olulised, kuid millel on teistest allikatest keeruline toetust saada. Samuti ei tohiks ükski organisatsioon pikalt sõltuda "katuserahast" — see peaks olema üks tõuge näitamaks, et tegelikult on tegu tublide inimestega."

Loone hinnangul võiksid raha saamiseks kvalifitseeruda ühe valla piires tegutsevad ühiskondlikud organisatsioonid, noorte ühiskondlikule tegevusele suunatud organisatsioonid ja teaduse eestikeelne populariseerimine.

"Üle kahe korra järjest sama organisatsioon toetust saada ei tohiks. Muide, tegelikult võiks "katuseraha" muidugi lihtsalt ka anarhistidele anda, sotsiaalkeskuse ülalpidamiseks või midagi, sest sellist opositsiooni on ühiskonnal vaja," selgitas Loone. "Kuna aga anarhistid peavad riiki kuritegelikuks organisatsiooniks, siis nad ilmselt ei võtaks seda vastu."

Tagid:
katuseraha, Keskerakond, Oudekki Loone, Eesti

Peamised teemad