23:23 04. Detsember 2020
Kuula otse
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
Uudised
lühendatud link
82 0 0

Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tänas pidulikul Viru tänava avamisüritusel kõiki ehitajaid ja projekteerijaid, kes aastaga Viru tänava jalakäijate alaks rekonstrueerisid.

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. Tänu pälvisid ka kannatlikud linnakodanikud ja kangelaslikud Viru tänava lillemüüjad, kelle värvikirevad lilleletid ka tänase hallivõitu sügispäeva kaunimaks muutsid.

 • Jalakäijate tänav
  Jalakäijate tänav
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Kangelaslikud Viru tänava lillemüüjad
  Kangelaslikud Viru tänava lillemüüjad
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Uuenenud Viru tänava avamine
  Uuenenud Viru tänava avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Jalakäijate tänav
  Jalakäijate tänav
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 4
© Sputnik / Вадим Анцупов
Jalakäijate tänav

Tallinna linn alustas eelmise aasta septembrikuu lõpus laiaulatuslikku sõidutee ja kõnniteede rekonstrueerimise projekti Vanalinnas, millega jätkati põhimõtteliselt Harju ja Kullassepa tänavatel alguse saanud jalakäijate tänava kontseptsiooni. Viru tänav, Kuninga tänav ja Vana turg rekonstrueeriti jalakäijate liikumise alaks, sõidutee ja kõnnitee viidi ühele tasandile ning osa tänavast suleti autoliiklusele, teatas Raepress.

Tööde käigus rekonstrueeriti tänava alla jäävad kommunikatsioonid ning parendati sademevee ärajuhtimist ja uuendati tänavavalgustust. Rekonstrueerimistööde käigus markeeriti erinevaid tänavakatte sillutiskive kasutades 19. saj. teisel poolel lammutatud Viru värava väravatornide ning linnamüüri kontuurid.

Kuninga, Vana turg ja Viru tänav rekonstrueerimistööde lepinguline maksumus oli 3,4 mln eurot.

Tagid:
Viru tänav, Tallinn

Peamised teemad