21:34 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
35243142

Eesti kodanik palub Putinil osutada moraalset toetust Eesti patriootidele, kes ei soovi pingeid Vene-Eesti piiril, pooldavad kahe riigi majandusliku koostööd ja nimetavad USA-d süüdlaseks nende suhete halvenemises.

ТАLLINN, 24. oktoober — Sputnik. Kujuneva poliitilise ühenduse, mille esialgseks nimeks on Eestimaa Rahvaste Partei, poolehoidja kirjutas Venemaa presidendile Vladimir Putinile avaliku kirja, milles ta palub moraalset toetust riigi elanikkonnale, kes ei soovi selle muutumist USA agressiooni platsdarmiks, teatab Baltnews.ee.

Eesti kodaniku Vladislav Pällingi avaliku kirja tekst avaldati portaalis Eesti Gubermengu Uudised. Postituse autor kinnitab, et on juba pöördunud kirjaga Venemaa Föderatsiooni presidendi poole, ja kurdab, et tema pöördumine ei ole Eesti juhtkonda „vähimalgi määral sundinud mõtlema, kuhu ometi see riik suundub, kui tema kodanikud pöörduvad teiste riikide presidentide poole. Nende hulljulgus ja enesekindlus on sedavõrd kõrgel, et nad on valmis mitte üksnes loobuma silmanähtavast majanduskasust, mida toob neile koostöö Venemaaga, vaid soostuvad allutama Eesti ohule saada kaasatud kahe suurriigi vahelisse konflikti," kirjutab Pälling.

Tema arvates on tänasel päeval ainus adekvaatne poliitiline jõud, kes võiks Vene Föderatsiooni esindajatega tõhusalt koostööd teha — Keskerakond — krahhi äärel ja tema koha võib hõivata Eesti Rahvaste Partei, mille kontseptsioon on juba välja pakutud. Pälling palub Putinit osutada moraalset toetust Eesti patriootidele, kes ei soovi näha oma riiki NATO liikmena, ja on ühtlasi vastu võidurelvastumisele, kuhu USA ja tema „rahastuspumbad" püüavad teda kaasa tõmmata.

„Ma loodan siiralt, et minul ja minu tulevastel parteikaaslastel õnnestub tõkestada Eesti kui agressiooni platsdarmi ärakasutamist teie riigi suhtes," öeldakse kokuvõttes.

Eestimaa Rahvaste Parteiks nimetatud uue poliitilise jõu projekt esitati internetis töögrupi poolt, mis loodi Eestimaa Vene Arutlusklubi ettepanekul. Erakond peab hädavajalikuks naasta riigi ülesehituse põhimõtete juurde, mis on sätestatud 1918. aasta 24. veebruari „Manifestis kõigle Eestima rahvastele", kus esimese punktina tagakse võrdsus kõikidele Eesti rahvustele. Uue poliitilise jõu dokumendi prioriteetide keskmes nimetatakse kõigi Eesti alaliste elanike võrdõiguslikkuse tunnistamist sõltumata nende etnilisest päritolust, lastele õppimisvõimaluste tagamist venekeelsetes koolides, kodakondsusetuse institutsiooni likvideerimist.

Samuti näevad uue partei eestvedajad oma peamiste ülesannete hulgas saadikute ja valijate vahelise tagasiside tagamist, Eesti lahkumist NATO sõjalisest blokist ja Läänemere kuulutamist maailma rahupiirkonnaks.

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
NATO, patrioot, Vladimir Putin, USA, Eesti

Peamised teemad