16:47 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)
6202

Riigikogu keskkonnakomisjon arutab teisipäeval ministeeriumide esindajate, Tallinna Sadama ja endise transpordivoliniku Siim Kallasega Rail Balticu rajamisega tõstatunud küsimusi, muu hulgas ka 101 avaliku elu tegelase kirja riigikogule.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul ei ole avalikule kirjale allakirjutanud raudteetrassi rajamise vastu, vaid tunnevad muret keskkonnamõju ulatuse üle ja kaasvastutust Eesti tuleviku ja ruumilis-geograafilise arengu pärast, teatas riigikogu pressiteenistus BNS-ile.

„Rail Balticu rajamisega seotud probleemide lahendamine nõuab tasakaalustatud avalikku arutelu. Rajatav raudteetrass toob endaga kaasa suuri muutusi looduskeskkonnas ning seepärast tuleb enne hoogsat ehitamist langetada kaalutletud otsused," ütles Vakra.

Foto on illustratiivne
© Pixabay /

Kirja saatjad soovivad, et riigikogu ja valitsus langetaksid vastutustundlikke otsuseid, mis puudutavad määravalt Eestimaad. „Oleme veendunud, et praeguses faasis on hea tahtmise korral Rail Balticu projekti ja kontseptsiooni muutmine jätkuvalt võimalik.

Terve mõistuse nimel tuleb praegused Rail Balticu arenduskavad ümber vaadata ning suurehitise ettevalmistustöö, selleks taotletavad rahalised vahendid ja loodud ühisettevõtte energia suunata ümber olemasolevate raudteede rekonstrueerimisele," märgivad avaliku kirja saatjad.

Keskkonnakomisjoni istungile on kutsutud lisaks pöördumise esitajatele ja eelprojekti koostajatele, endine Euroopa transpordivolinik Siim Kallas, AS Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, Rail Balticu Estonia OÜ juhatuse liige Indrek Orav, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Anti Moppel ja Rail Balticu planeeringute peaspetsialist Andres Lindemann, keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus, Tehnilise Järelevalve Ameti raudtee infrastruktuuri osakonna juhataja Heigo Saare ning riigikogu majanduskomisjoni esindaja Urve Palo.

Teema:
Rail Baltic: vastuoluline raudtee (51)

Samal teemal

Rail Baltic: vaidlused suundade üle
Balti riigid jagavad võimupirukat Rail Balticu juhatuses
MKM tahab lihtsustada Rail Balticu trassile jääva maa sundvõõrandamist
Rohelised kutsuvad üles loobuma Rail Baltic trassi ehitusest
Balti riigikontrollid valmistuvad Rail Balticu auditeerimiseks
Tagid:
Rail Baltic, Siim Kallas, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad