08:46 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
14721

Kasahstan annab alates uuest aastast Eesti kodanikele lühiajalisel reisil viisavabaduse. Eesti kodanikud pääsevad Kasahstani viisavabalt 1. jaanuarist ja seda kuni 30-päevaseks riigis viibimiseks.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Tallinnas peeti esmaspäeval Eesti ja Kasahstani valitsustevahelise majandus-, teadus- ja tehnikakoostöö komisjoni istung, kus arutati riikide suhteid, koostööd majandus-, haridus-, transpordi- ja põllumajandusvaldkondades, Astanas toimuvat EXPO-2017 ning võimalusi turismi arendamiseks. Istungil tutvustati Kasahstani esindajatele ka Eesti transiidi ja logistikasektori poolt pakutavaid võimalusi, teatas välisministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

"Mul on hea meel, et Kasahstaniga on Eestil tihedaim koostöö Kesk-Aasia regioonis. Kindlasti on ühiskomisjoni töö sellele oluliselt kaasa aidanud," ütles Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart.

Rääkides majanduskoostööst kinnitasid pooled, et huvi kaubandussuhete tihendamiseks ning kontaktide loomiseks ettevõtjate vahel on püsiv. Reinarti sõnul EXPO-2017 korraldamine Astanas lisab täiendavaid võimalusi omavaheliste majandussuhete arendamiseks.

Pooled väljendasid valmisolekut turismialase koostöö tihendamiseks, mida toetab ka Kasahstani otsus anda 2017. aasta 1. jaanuarist Eesti kodanikele viisavabadus kuni 30 päevaks riigis viibimiseks.

Reinart avaldas heameelt, et hariduse ja teaduse valdkonnas on koostöö Eesti ja Kasahstani vahel tugevnenud. „Me näeme, et kõrghariduse institutsioonide vahel sõlmitavate lepete arv ja üliõpilaste liikumine kahe riigi vahel on kasvanud. Meil on heameel, et Kasahstan on lisanud Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnika Ülikooli oma üliõpilastele suunatud Bolašaki stipendiumiprogrammi," ütles Reinart.

Pooled leidsid, et koostööd võiks veelgi laiendada ning seda ennekõike info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, meditsiini ja pedagoogilise kasvatuse ning loodusteaduse valdkondades, samuti teadusuuringute alaseks koostööks.

Kasahstani delegatsiooni juhtis Kasahstani asevälisminister Roman Vassilenko. Viimati toimus valitsustevahelise komisjoni istung 2013. aastal Astanas. Komisjoni töö eesmärgiks on luua alus kahe riigi koostööks transpordi, energeetika, turismi, põllumajanduse, hariduse ja teaduse ja teistel aladel.

Tagid:
viisavabadus, Väino Reinart, Kasahstan, Eesti

Peamised teemad