16:05 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Uudised
lühendatud link
8410

Suurbritannia saadab kevadel Eestisse täies lahinguvalmiduses pataljoni koos soomustehnikaga, teatas Suurbritannia kaitseminister Michael Fallon.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Tema sõnade kohaselt kuulub väekontingenti 800 sõdurit, droonid, Challenger 2 tankid ja muu lahingutehnika. Eestis liitub briti pataljon Prantsusmaalt ja Taanist saabuvate sõjaväelastega, vahendas RIA Novosti Wall Street Journal'ile viidates.

„Pataljon on kaitseiseloomuga, kuid ta on täiesti lahinguvõimeline," teatas Fallon.

Hästirelvastatud väeüksusi Läänemere piirkonda paigutades püüab NATO näidata kasvavat võimekust reaalse riigikaitse rajamiseks, selgitas minister.

„Peame silmas kahte asjaolu: veendumust, et seda tuleb teha muljetavaldava kohaloleku kinnitusena ning heidutusena. See ei ole enam lihtsalt kummivenitamine, vaid… tegemist on tõsiseltvõetava sõjalise kohalolekuga," lisas Suurbritannia kaitseminister.

Kolmapäeval ja neljapäeval arutavad NATO riikide kaitseministrid Brüsselis alliansi rahvusvaheliste pataljonide paigutamist Baltimaadesse ja Poolasse, oma kohaloleku tugevdamist Rumeenias ja Bulgaarias ning toetust partneritele, sealhulgas võitluses Islamiriigi rühmituse vastu, samuti koostööd Euroopa Liiduga.

Kohtumine saab esimeseks sel tasemel istungiks pärast Varssavi tippkohtumist, kus allianss otsustas paigutada Lätisse, Leedusse ja Eestisse rahvusvahelised pataljonid. Läti väekontingendi põhiosa moodustab Kanada, Leedus Saksamaa, Eestis Suurbritannia ja Poolas USA.

Tagid:
Michael Fallon, Suurbritannia, Eesti

Peamised teemad