22:20 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
16 0 0

Ametist kõrvaldatud Tallinna linnapea Edgar Savisaar külastas teisipäeval Tallinna linnavalitsust ja viibis linnapea tööruumides.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Savisaar võttis teisipäeval ühendust linnakantselei haldusteenistusega ja informeeris neid soovist külastada linnapea tööruume, teatas Tallinna linnavalitsus BNS-ile. Mõne tunni jooksul, mis ta majas viibis, kohtus ta linnavalitsuse liikmete ja ametnikega soovides vestelda nii eraelulistel kui ka linnavalitsuse tööga seotud teemadel. Savisaar avaldas soovi ka tulevikus linnapea tööruume külastada.

„Arutasime olukorda linnavalitsuses, jõudsime seisukohale, et me ei hakka muidugi piirama Savisaare viibimist linnavalitsuse majas, kui ta siia soovib tulla. Savisaar on tallinlastelt ülisuure mandaadi saanud poliitik, kes on linnavolikogu poolt linnapeaks valitud, kuid töökohustusi täita ei saa. Samal ajal ei saa Edgar Savisaare enda huvides lasta tekkida olukorral, kus tema tegevust võib tõlgendada kohtu otsuse eiramisena, seetõttu ei saa linnavalitsuse ametnikud temaga kohtuda ja tööasju arutada. Me ei tea, mis on Savisaare soovi taga, aga kindlasti ei taha meist keegi inimlikult, et tal oleks täiendavaid õiguslikke sekeldusi," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, edastas BNS.

Riigiprokuratuuri kinnitusel on Edgar Savisaare Tallinna linnapea ametist kõrvaldav tõkend endiselt jõus, samas ei ole lihtsalt linnavalitsuse külastamise tõkendi rikkumine. "Linnavalitsuse külastamise ja sisekorra järgimise tagamine on linnavalituse ülesanne ja vastavasisuliste küsimustega tuleb nende poole ka pöörduda. Kriminaalmenetlus nimetatud teemadega ei tegele," ütles BNS-ile Riigiprokuratuuri pressiesindaja.

Praktikas tähendab see seda, et Savisaarel on ka tulevikus võimalik kokkuleppel linnakantseleiga linnapea tööruume külastada, kuid linnavalitsuse töötajatel ei ole võimalik osaleda tema kutsel nõupidamistel, täita tema töökorraldusi ega muul moel minna kohtu otsusega vastuollu.

Klandorfi sõnul on linnavalitsusel mõnevõrra keeruline antud küsimuses seisukohti kujundada, kuna Savisaart puudutav kohtuotsus on pretsedenditu ja otsusest ei tulene selgeid käitumisjuhiseid.

„Lõppude lõpuks on see kohtu ja Edgar Savisaare vaheline küsimus, milline tegevus on kohtu poolt seatud piiranguga kooskõlas ja mis läheb sellega vastuollu. Meie siiras soov on Edgar Savisaart kaitsta võimalike täiendavate ebameeldivuste eest. Usume, et ka Edgar Savisaar ise mõistab, et tema antud töökorraldusi ei ole linnavalitsuse ametnikel võimalik täita. Seda enam, et Savisaar kohtus ka inimestega, kes on tema kriminaalasjas kahtlustatava staatuses. Arusaadavalt seda ei tohi enam juhtuda nii Savisaare enda kui nende ametnike huvides," ütles Klandorf.

Tagid:
prokuratuur, Tallinna linnavalitsus, Kalle Klandorf, Edgar Savisaar

Peamised teemad