21:27 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
17 0 0

Liitlased püüdsid kolmapäeval Hispaaniat mõjutada, et ta keelduks lubamast Süüria rannikule suunduvaid Vene sõjalaevu oma sadamatesse tankima.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Venemaa palve lubada laevadel Hispaania territooriumil peatuda on "ülevaatamisel", Hispaania vaeb nii liitlaste kui Venemaa seisukohti, ütles välisministeeriumi pressiesindaja teisipäeva õhtul ajalehele El Pais, vahendas BNS.

Vene laevastikust eesotsas lennukikandjaga Admiral Kuznetsov kavatseb teha tankimiseks ja varude täiendamiseks peatuse Põhja-Aafrika rannikul Hispaaniale kuuluvas Ceuta sadamas.

Venemaa teatas oktoobri algul, et Põhjalaevastiku alus Admiral Kuznetsov saadetakse Vahemere idaossa mereväe kohalolu kindlustama.

Venemaa toetab õhurünnakutega president Bashar al-Assadi vägesid Süüria kodusõjas ning on operatsioonide toetuseks toonud piirkonda ka sõjalaevad.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg väljendas teisipäeval muret Vene laevastiku võimaliku osavõtu pärast Süüria rünnakutes. "Iga riik otsustab ise, kas neile laevadele antakse luba teel Vahemere idaossa erinevates sadamates tankida," ütles ta.

"Ma usun, et kõik NATO liikmed teavad, et seda gruppi võidakse kasutada õhurünnakuteks Aleppole ja Süüriale," lisas ta. Suurbritannia oli otsekohesem, öeldes, et valitsus "on väljendanud Hispaania valitsusele muret seoses tema külalislahkusega Vene mereväe vastu olukorras, kus tuntakse muret Venemaa sõjategevuse pärast".

"Juurdepääs Hispaania sadamatele on Hispaania võimude otsustada," lisas Briti valitsuse pressiesindaja.

NATO liige Hispaania lubab Vene sõjalaevadel regulaarselt Ceutas peatuda.

Tagid:
sõjaväelaevastik, NATO, Hispaania, EL, Venemaa

Peamised teemad