07:47 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Uudised
lühendatud link
24 0 0

Alliansi liikmesriigid võivad ise otsustada, kas lubada Vene sõjalaevu oma sadamatesse varusid täiendama või mitte.

TALLINN, 26. oktoober — Sputnik. Venemaa võttis tagasi palve lubada oma sõjalaevad Hispaania Ceuta sadamasse, öeldi kolmapäeval Venemaa Madridi saatkonnast.

"Me võime seda kinnitada," vastas saatkonna pressiatašee Vassili Nioradze küsimusele, kas saatkond kinnitab sellesisulisi Hispaania meedia teateid, edastas BNS.

Varem kolmapäeval edastas Hispaania meedia, et Moskva võttis tagasi palve lubada lennukikandja Admiral Kuznetsov koos saatelaevadega Ceutasse. Üksikasju ei avaldatud.

Ceuta on Hispaania eksklaav Maroko rannikul. Alates 2011. aastast on käinud seal varusid täiendamas rohkem kui 50 Vene sõjalaeva.

Ajaleht El País teatas Hipaania diplomaatidele viidates, et Hispaania võtab tagasi Vene sõjalaevadele varem antud sadamaloa, kui kuulevad, et laevad siirduvad Süüria poole osalemiseks sõjategevuses. "Enne otsuse langetamist ootame me NATO-lt ja Vene saatkonnalt üksikasjalikku teavet," ütles ajalehe allikas.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles kolmapäeval, et alliansi liikmesriigid võivad ise otsustada, kas lubada Vene sõjalaevu oma sadamatesse varusid täiendama või mitte.

Hispaania külalislahkust on arvustanud mitu NATO riiki.

Tagid:
lennukikandja, NATO, Admiral Kuznetsov, Maroko, Ceuta

Peamised teemad