12:26 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
6510

Lääne- ja Ida-Virumaad külastanud president Kersti Kaljulaidi kinnitusel on Ida-Virumaa Eesti maakond, Narva on Eesti linn ja see ei ole vaenulik, venestunud ja räämas kant.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. "Tallinnas küsitakse minult tihti, mida peaks tegema Ida-Virumaaga, mida peaks tegema Narvaga," ütles Kaljulaid pressiesindaja teatel, vahendas BNS. "Siin koha peal olles tundub selline küsimuse püstitus kummaline. Ida-Virumaa on Eesti maakond, Narva on Eesti linn. See ei ole mingi vaenulik, venestunud ja üleni räämas kant."

"Jah, siin on keskmine palk pisut väiksem, siin on ka muid probleeme, aga millises piirkonnas neid ei oleks? Ma tahan, et inimesed märkaks rohkem seda, mis Virumaal on hästi ning seda on väga palju, areng on silmaga näha," lisas president.

Visiidi käigus tuli presidendil korduvalt vastata ka küsimusele, kuidas ühendada kahte kogukonda. Riigipea sõnul ei nõustu ta käsitlusega, kus keele alusel jagatakse inimesed eri kogukondadesse.

„Kõigis Narva lasteaedades õpetatakse juba maast madalast eesti keelt. Eestimaa inimesed on üks kogukond. Nende hulgas on inimesi, kes räägivad erinevaid keeli, on inimesi, kellel on erinev maailmavaade, taust, haridus. Lihtsalt koduse keele alusel kogukonna kaheks liigitamine ei ole õige," lisas Kaljulaid.

Neljapäeval ja reedel olnud visiidi käigus külastas Kaljulaid OÜ Palmse Mehaanikakoda, AS Estonian Celli, Eastman Specialities AS-i, Aqua Spordikeskust, Ida-Virumaa Naiste Tugikeskus-Varjupaika, Viru Jalaväepataljoni, Lääne-Viru maavalitsust, PPA Narva kordonit, TÜ Narva Kolledžit, ERR-i Narva stuudiot ning kohtus mõlema maakonna omavalitsusjuhtidega.

Tagid:
visiit, Kersti Kaljulaid, Narva, Ida-Virumaa

Peamised teemad