01:25 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
74 0 0

Eesti politsei koos oma Soome ja Rootsi ning Balti kolleegidega viisid kolmapäevast reedeni läbi ühisreidi, mis keskendus organiseeritud kuritegevuse avastamisele. Kokku avastasid kolme riigi mundrikandjad üle 130 rikkumise neist ligi pooled Eestis.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. "Kolmapäevast reede hommikuni kontrollisid Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu politseinikud ühiseoperatsiooni „Trivium" käigus oma riikides üle kahe tuhande sõiduki eesmärgiga tabada politsei huviorbiidis olevaid inimesi ning varastatud ja ebaseaduslikke kaupu," ütles Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo reedel BNS-ile.

Korrakaitsjad tabasid maanteedel ja sadamates tehtud kontrollide käigus ühe tagaotsitava, neli alkoholi tarvitanud juhti ning registreerisid üle poolesaja kiiruseületamise. Lisaks tabati neli inimest, kes ei kasutanud sõidukis nõuetekohaselt turvavarustus. Soome üritas siseneda Eesti kodanik, kes kasutas selleks võõrast ID-kaarti, märkis politseikapten Loigo.

"Ehkki kontrolliti sõidukeid ja autojuhte, siis kindlasti ei olnud operatsiooni eesmärk liiklusrikkujaid leida, vaid tabada tagaotsitavaid, narkootikume ja muud keelatud kaupa," märkis politseikapten Loigo. "Kuna kuritegevus ei tunnista riigipiire, siis selliste operatsionidega anname kurjategijatele selge signaali, et anonüümsus Euroopas ei ole enam võimalik."

"Näiteks peeti Eestis kinni Leedu kodanikke, kes tegelikult elavad Soomes ja nende kohta on Soome politseil oma andmebaasis märge. See just ongi see, mis võtab sellistelt inimestelt teises riigis ära anonüümsuse," selgitas PPA esindaja.

Juba mitmendat korda toimunud ühisoperatsiooni ajaks loodi kiireks infovahetuseks juhtimiskeskus esmakordselt Tallinnasse. Juhtimiskeskuses olid lisaks Eesti, Soome ja Rootsi sideohvitseride ka Läti ja Leedu politseinikud, kes omavahel operatiivselt infot jagasid.

Kõigil reidil osalenud politseinikel oli võimalik läbi sideohvitseri kontrollida naaberriikide andmebaasidest sõidukite ja isikute tausta. Eesti sideohvitserile laekus Soome ja Rootsi kolleegidelt kahe päeva jooksul üle saja päringu. "Sellised ühisoperatsioonid on väga kasulikud politseile ühise tegutsemise õppimiseks," lisas Loigo.

Politseinikud kontrollisid peatatud sõidukite, reisijate ja veetava kauba tausta. Järelevalve käigus oli eesmärk leida salakaupa või varastatud asju, varastatud sõidukeid ning politseinike poolt otsitavaid inimesi. Lisaks selgitati välja, kas sõidukis viibinutel välismaalastel oli seaduslik alus riigis viibimiseks.

Tagid:
ühisreid, Politsei- ja piirivalveamet, Rootsi, Soome, Leedu, Eesti

Peamised teemad