17:09 20. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1103
  • RUB74.2984
Venemaa välisministeerium

Venemaa: oleme valmis tagama NATO-ga lennujulgeoleku Läänemerel

© Sputnik / Валерий Мельников
Uudised
lühendatud link
1711

Moskva ootab NATO-lt konstruktiivset reaktsiooni ettepanekule tagada Läänemere kohal lennujulgeolek ja on valmis konkreetseks tööks selles küsimuses, ütles Vene välisministeeriumi ametnik Andrei Kelin reedel.

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Vene välisametkonna Euroopa koostöö osakonna juht meenutas, et Venemaa pakkus NATO-le veel juulis, et sõjalennukid võiks Läänemere kohal lennata vaid sisselülitatud transponderitega, vahendas BNS.

"Esialgu ei ole meie ettepanekutele NATO poolt konstruktiivset vastust tulnud. Ent kuna nad on kaks aastat pidevalt rääkinud, et väljalülitatud transponderitega lennud loovad Läänemere õhuruumis pingeid, ootaks neilt positiivset tagasisidet ja oleme omalt poolt valmis selle küsimuse kallal tööd tegema," rõhutas diplomaat.

Esialgu aga tema sõnutsi "pole tegelikku arutelu järgnenud." "Peagi tuleb ilmselt veel üks Vene-NATO nõukogu istung, kus me naaseme selle küsimuse juurde," ütles Kelin. Ta mainis, et istungi tähtaeg ei ole veel paigas.

Vene president Vladimir Putin nõustus 1. juulil kohtumisel Soome presidendi Sauli Niinistöga viimase ettepanekuga lõpetada väljalülitatud transponderitega sõjalennukite lennud Läänemere kohal ning Venemaa esitas vastavasisulised ettepanekud 13. juulil Vene-NATO nõukogule.

Tagid:
koostöö, Venemaa välisministeerium, NATO, Andrei Kelin, Läänemeri

Peamised teemad