00:29 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Rootslaste hinnangul tegelevad kaks Eesti firmat inimeste petmisega

© Sputnik / Владимир Песня
Uudised
lühendatud link
3630

Rootsis on tekitanud palju pahandust kaks Eesti ettevõtet, kes rootslaste hinnangul petavad inimesi, pakkudes pealtnäha tasuta auto hindamise teenust, mille eest hiljem saadetakse inimesele koju arve ja nõutakse raha kohtu ähvardusel sisse.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Leht autopriser.net  pakub auto hindamise teenust. Leht on nii rootsi-, soome-, taani- kui norrakeelne, aga selle haldajaks on Eestis registreeritud firma nimega U. P. S. F. OÜ, mille omanik on Andrei Kolesnikov, vahendas BNS.

Teenus on tasuline, aga paljud tarbijad ei märka vastavat teadet. Rootsi võimud oletavad, et kui inimene on oma autonumbri lehele kirja pannud, siis saab U. P. S. F. OÜ kohalikust autoregistrist selle abil kätte inimese kontaktandmed ja saadab seejärel koju arve. Ühele naisele saadeti koju 80 euro suurune arve. Pahaseid kliente on Rootsis tuhandeid.

Kui inimesed arveid ära ei maksa, siis võlgasid hakkab sisse nõudma samuti Eestis registreeritud firma Law Office Storm & Mets OÜ. Selle omanik on ühe teise firma kaudu Reimo Mets.

Kes ära ei maksa, selle ähvardas Storm & Mets Eestis kohtusse kaevata. Rootsi andmekaitse hinnangul on see lubamatu, sest vastavalt Euroopa Liidu reeglitele tuleb vaidlused lahendada kliendi koduriigis.

Tagid:
petuskeem, auto, Law Office Storm & Mets OÜ, U. P. S. F. OÜ, Rootsi, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88