00:22 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Kaitseväe Tapa linnak

Kaitseväe Tapa linnak vajab 1000 uut voodikohta

© Flickr / Minnesota National Guard
Uudised
lühendatud link
10020

Kaitseväe Tapa linnak vajab 1000 uut voodikohta, sest majutada on vaja tuhatkond ühel ajal Eestisse saabuvat liitlassõdurit.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Kõige suurem puudus kaitseväe kasarmu- ja sööklapinnast, sest praegune ei suuda tuhandet liitlast pikka aega võõrustada. Laiendada tuleb ka keskpolügooni, hooldusalasid ja parklaid, kuid varustuse ja relvastuse hoiustamiseks on Tapal ruum olemas, vahendas BNS.

Kaitseväe peastaap kinnitas, et püsivate rajatiste valmimiseni on kavas majutada Briti ja Prantsuse sõdurid telkidesse või konteineritesse. Tänavu suvel Eestis väljaõppel viibinud 150-liikmeline Poola motoriseeritud kompanii elas ruumipuuduse tõttu Jõhvis asuvas Viru pataljonis.

Kokkuleppe kohaselt peaks brittide juhitav raampataljon Eestisse saabuma maiks. Lahingugrupp hakkab plaanide järgi paiknema Tapal ja tegutsema koos 1. jalaväebrigaadiga. Ühendkuningriik panustab 800 sõduriga, jalaväe lahingumasinatega Warrior, tankidega Challenger 2 ja luuredroonidega. Prantsusmaa lisab lahingugruppi ühe soomustatud kompanii, mida hakkavad seni veel avalikuks tegemata aja tagant välja vahetama taanlased.

Tagid:
liitlassõdurid, Kaitseväe Tapa linnak, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88