15:25 20. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
Kaitseväe Tapa linnak

Kaitseväe Tapa linnak vajab 1000 uut voodikohta

© Flickr / Minnesota National Guard
Uudised
lühendatud link
12120

Kaitseväe Tapa linnak vajab 1000 uut voodikohta, sest majutada on vaja tuhatkond ühel ajal Eestisse saabuvat liitlassõdurit.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Kõige suurem puudus kaitseväe kasarmu- ja sööklapinnast, sest praegune ei suuda tuhandet liitlast pikka aega võõrustada. Laiendada tuleb ka keskpolügooni, hooldusalasid ja parklaid, kuid varustuse ja relvastuse hoiustamiseks on Tapal ruum olemas, vahendas BNS.

Kaitseväe peastaap kinnitas, et püsivate rajatiste valmimiseni on kavas majutada Briti ja Prantsuse sõdurid telkidesse või konteineritesse. Tänavu suvel Eestis väljaõppel viibinud 150-liikmeline Poola motoriseeritud kompanii elas ruumipuuduse tõttu Jõhvis asuvas Viru pataljonis.

Kokkuleppe kohaselt peaks brittide juhitav raampataljon Eestisse saabuma maiks. Lahingugrupp hakkab plaanide järgi paiknema Tapal ja tegutsema koos 1. jalaväebrigaadiga. Ühendkuningriik panustab 800 sõduriga, jalaväe lahingumasinatega Warrior, tankidega Challenger 2 ja luuredroonidega. Prantsusmaa lisab lahingugruppi ühe soomustatud kompanii, mida hakkavad seni veel avalikuks tegemata aja tagant välja vahetama taanlased.

Tagid:
liitlassõdurid, Kaitseväe Tapa linnak, Eesti

Peamised teemad

 • Narva spordiaktivist Vladimir Všivtsev

  Spordiaktivist Vladimir Všivtsev pälvis Euroopa Komisjoni maineka autasu - BeActive Awards konkursi raames tunnistati Narva elanik "Kohalikuks kangelaseks".

  12
 • Azovi võitlejad

  Ameerika Ühendriikides on lõpuks ometi hakatud pöörama tähelepanu Ukraina natsionalistlike organisatsioonide tegevusele ja nõutud eriüksuse "Azov" võitlejate, rahvasuus "mustade mehikeste" kuulutamist terroristideks.

  28
 • Kodutu

  Eurostat hoiatas, et ligi 110 miljonit eurooplast ähvardab vaesus või sotsiaalne tõrjutus. Ametnikud jõudsid sellisele järeldusele ELi riikide sotsiaal-majandusliku olukorra analüüsi tulemuste põhjal. Eriti haavatavad on Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka elanikud.

  16