02:37 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Venemaa president Vladimir Putin rahvusvahelisel Valdai väitlusklubi konverentsil

Putin jõustas seaduse plutooniumi utiliseerimise leppe peatamisest

© Sputnik / Максим Блинов
Uudised
lühendatud link
18 0 0

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas seaduse, millega peatatakse USA-ga sõlmitud plutooniumi utiliseerimise leppe kehtivus.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Seadus avaldati Venemaa riigi teatajas. Esinedes hiljuti Valdai vaidlusklubis, selgitas president Venemaa taganemist leppest sellega, et USA ei täida oma kohustusi, vahendas BNS.

Putin rõhutas, et "USA rikutavad relvaplutooniumi hävitamise tingimused on väga tõsine rahvusvahelise julgeoleku ja tuumamaterjalide käitlemise küsimus".

Putin tõi relvaplutooniumi hävitamise küsimuse näiteks avalduses, milles rääkis sellest, kuidas USA oma kohustustest väidetavalt kõrvale hiilib.

Ta meenutas, et lepingu kohaselt ehitas Venemaa tehase ja hävitab tööstuslikult relvaplutooniumi ülejääki. USA läks aga tema sõnul teist teed.

"See, millest teatas USA, kusjuures ühepoolselt, meiega kuidagi kooskõlastamata, öeldes, et lahjendavad relvaplutooniumi, säilitavad seda mingis plastikus… seda nimetatakse taastatavaks potentsiaaliks — selle saab iga hetk uuesti rikastada ja urgu tagasi viia, nagu rahvasuus öeldakse. Meie aga hävitame seda," märkis Putin.

"Meie kulutame raha, ehitame tehase. Me oleme USA-st rikkamad või? Nii on muide väga paljudes küsimustes," lisas president.

Tagid:
plutoonium, Valdai klubi, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad