07:11 19. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Kooliõpetaja, illustratiivne foto

Tallinna Õpetajate Kodu sai nurgakivi

© Sputnik / Павел Комаров
Uudised
lühendatud link
2510

Tallinnas Lasnamäele rajatav Õpetajate Kodu sai esmaspäeval pidulikult nurgakivi.

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist. Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele, vahendas BNS.

"Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele," ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk, lisades, et Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega, mis tähendab, et eesmärgiks on võimalikult madalad ülalpidamiskulu. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele.

„Õpilase suhtumine kooli sõltub eelkõige õpetajast. Õpetamine on eriline, emotsionaalselt üsna väsitav amet," tõdes  Võrk. „Tööväline stress, näiteks eluasemeprobleem, võib avaldada mõju ka õpetamise kvaliteedile. Aidates õpetajaid me tegelikult aitame ka oma lapsi. Küsimus on õpetajaskonda suhtumises. Usun, et selle maja ehitamisega näitab linn, et me hoolime oma pedagoogidest ja lastest. Samamoodi kui ehitajad laovad omamoodi ju oma tööga õpilaste tulevikule vundamendi ja nurgakivi ka õpetajad," lisas Võrk.

Ehitustöid teostab Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ja omanikujärelevalve teenust osutab Keskkonnaprojekt OÜ. Õpetajate Kodu kortermaja projekteeris AS Sweco Projekt ning lisaks olid kaasatud TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid. Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot. Ehitustöödega lõpetatakse 2017. aasta augustis, sisustatud korterelamu on valmis esimesi elanikke vastu võtma alates 2017. aasta oktoobrist.

Tagid:
Õpetajate Kodu, Lasnamäe, Eesti

Peamised teemad