21:42 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
3322

NATO eesotsas USA-ga suurendab ründevõimet Vene-Valgevene liitriigi läänepiiril, mistõttu Venemaa on sunnitud rakendama kaitselisi vastumeetmeid, ütles Vene kaitseminister Sergei Šoigu.

TALLINN, 2. november — Sputnik. "Liitriigi läänepiiril suurendavad USA ja teised NATO riigid innukalt oma ründevõimekust, avavad uusi baase ja arendavad sõjalist taristut. Ei lakka püüded suruda oma tahe peale teistele riikidele majandusliku ja poliitilise surve ja isegi sõjajõuga. Käib tarmukas infosõda," ütles Šoigu kolmapäeval Venemaa ja Valgevene kaitseministri kolleegiumi istungil.

Ministri sõnutsi "see tegevus õõnestab strateegilist stabiilsust ja sunnib Venemaa rakendama kaitselisi vastumeetmeid, sh lääne strateegilisel suunal". Šoigu rõhutas, et "kahepoolse koostöö kõrge tase ja üleilmset ja piirkondlikku stabiilsust puudutavate seisukohtade kooskõlastamine võimaldavad edukalt lahendada liitriigi kaitsevõime tugevdamise küsimusi".

"Selline lähenemine," ütles minister, "on pakiline eriti praegu, mil kriisiolukordade lahendamise rahvusvahelised mehhanismid tõrguvad ja pingekolded lähenevad meie piirile." Šoigu märkis, et praegu osutatakse suurt tähelepanu Lääne sõjaväeringkonna üksuste varustamisele tänapäevaste relvade ja sõjatehnikaga, samuti operatiiv- ja lahinguettevalmistusele.

Tähtsaimate õppuste hulgas mainis ta õhudessant- ja erivägede ühisõppusi, Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni staabiõppust "Vzaimodeistvije-2016" ja rahuloomeõppust "Nerušimoje bratstvo-2016".

Tagid:
piir, kaitsevägi, rünnak, NATO, Sergei Šoigu, Valgevene, USA, Venemaa

Peamised teemad