11:19 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Uudised
lühendatud link
3210

Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva leiab, et Eesti Päevaleht (EPL) eksis eetikakoodeksi vastu, kui sidus tema Moskvas käigu ja Lasnamäe perekonna abita jätmise ning kaebab lehe seetõttu Pressinõukogusse.

TALLINN, 2. november — Sputnik. "Pressinõukogusse kaebame kindlasti ja kaalume ka kohtusse pöördumist," ütles kolmapäeval BNS-ile linnaosavalitsuse pressiesindaja Olga Nigrovskaja.

EPL-i juhtkiri kirjeldas koduta jäänud Evgenia Gertje ja tema puudega tütre probleeme. Leht leidis, et Jufereva ja teised ametnikud peaksid elu hammasrataste vahele jäänud inimesi aitama, "mitte pühendama end üksnes ühe puudega inimese, Edgar Savisaare Venemaal ringitalutamisele. Iga linn ja vald peab tegelema oma hädalistega, see on nende töö ja kohustus, mille pärast me makse maksamegi".

"Eesti Päevaleht kirjutas tänases juhtkirjas, kuidas Lasnamäe Linnaosa Valitsus eirab ema ja puudega tütre eluasememuret," ütles Jufereva linnaosavalitsuse pressiesindaja teatel. "See ei vasta tõele ja tegemist on faktide moonutamisega."

"Artikkel [juhtkiri] sisaldab eksitavat ja moonutatud infot. Ajakirjanikul oli täielik informatsioon Evgeni Gertje asjus. Selle asemel, et esitada fakte, EPL ajakirjanikud tegelevad minu nime ja inimväärikuse kahjustamisega. Tuuakse esile, et ma aitasin Edgar Savisaart ja talutasin teda ühepäevasel Moskva reisil, selle asemel et tegeleda Evgenia Gertje probleeme lahendamisega," täheldas Jufereva.

"Pööran teie tähelepanu sellele, et eluasemekomisjoni istung, kus arutati Evgenia Gertje avaldust, toimus 18.oktoobril, Moskva reis leidis aset aga 26.oktoobril. Nende kahe asja vahel ei ole mitte mingit  seost ja nende sidumine on kunstlik ja pahataklik," järeldas Jufereva.

Tagid:
Pressinõukogu, EPL, Maria Jufereva, Lasnamäe, Eesti

Peamised teemad