07:00 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Uudised
lühendatud link
3530

Nii Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) liige Andres Anvelt kui ka Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ja Keskerakonna liikmed Marko Mihkelson ja Mailis Reps tõdesid kolmapäeval ETV saates "Foorum", et Eesti on jõudnud seisakusse.

TALLINN, 3. november — Sputnik. "Tõsi, me pole rahul olukorraga, mis Eestis täna on kujunenud. Me ei räägi ju üksi sellest, et olukorda, mis meie ümber on, võib kirjeldada pigem kui seisakut, vaid me oleme täna olukorras, kus suure tõenäosusega meie lapsed võivad elada kehvemini kui meie elame. Me ei näe, et valitsuses nendele küsimustele praegu siiralt lahendusi otsitakse. See ei tähenda, et otsime väljapääsu koalitsioonist, vaid küsimus on selles, kuidas leida lahendusi Eesti ees seisvatele probleemidele," selgitas Marko Mihkelson.

Mihkelson kommenteeris, et kõik niinimetatud peenhäälestamise otsused toimivad valitsuse tasandil, kuid nii Eesti kui ka meid ümbritsev keskkond on olukorras, kus tuleb teha reforme, mitte peenhäälestamist, vahendas BNS.

Andres Anvelt ütles, et otsida tuleb niiöelda mootorit, mis seisakust edasi viivad. Mailis Reps tõi välja, et nii IRL kui ka SDE tunnetavad selgelt seda, mida kogu ühiskond on juba enam kui aasta aega välja öelnud — et on seisak.

Reformierakonda kuuluv siseminister Hanno Pevkur sellega aga nõus ei olnud. Ta ütles, et Reformierakond ei jäta kriitikat tähelepanuta ja kinnitas, et ka tema näeb Eesti ühiskonnas probleeme. Samas ei ole tema sõnul Eestis seisakut. Ta lisas, et valitsuses on tehtud olulisi ja suuri otsuseid ja kindlasti on mõned asjad jäänud ka ootele.

Tagid:
seisak, Foorum, ETV, Marko Mihkelson, Hanno Pevkur, Andres Anvelt, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad