21:30 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Rahvusvahelise Punase Risti liikumise liikmed Ukraina piiril

Välisministeerium aitab Ida-Ukraina hädalisi poole miljoni euroga

© AFP 2018 / SERGEY VENIAVSKY
Uudised
lühendatud link
810

Välisministeerium toetab Ida-Ukrainas humanitaarabi andmist ning abivajajatele varjupaiga ja esmatarbevahendite võimaldamist 575 000 euroga.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektori Jüri Seilenthali sõnul on üle kahe aasta kestnud relvastatud konflikt Ida-Ukrainas toonud kaasa humanitaarkriisi, mis vajab endiselt rahvusvahelist tähelepanu ja toetust inimeste kannatuste leevendamisel, teatas ministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

"Talve tulek muudab abivajajate olukorra veelgi tõsisemaks ning humanitaarvajadused suurenevad: puudus on tekkidest, soojast riietusest, kütteseadmetest. Endiselt on probleemiks puudulikud meditsiiniabi ja kommunaalteenused ning humanitaarabiorganisatsioonide juurdepääs Ida-Ukrainas abi vajavatele tsiviilelanikele," sõnas Seilenthal ning lisas, et väga keeruline on olukord ka lasteasutustes.

Välisministeerium toetab läbi Rahvusvahelise Punase Risti Komitee humanitaarkriisi leevendamist Ida-Ukrainas 100 000 euroga ning kriisi tõttu kannatavate inimeste olukorra leevendamist läbi ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti 200 000 euroga. Samuti eraldab Välisministeerium ÜRO Lastefondile 200 000 eurot ja ÜRO humanitaarasjade koordineerimisbüroo Ukraina esindusele 75 000 eurot.

Tagid:
toetus, Välisministeerium, Eesti

Peamised teemad