15:55 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
7731

Аmeerika näitleja Steven Seagal, olles esitanud vastava taotluse Venemaa presidendile Vladimir Putinile, sai Vene Föderatsiooni kodakondsuse. Seagal on samaaegselt ka Serbia kodanik.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Ameerika filminäitleja ja produtsent Steven Seagal sai Venemaa kodanikuks, Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin on vastavale määrusele alla kirjutanud, edastab RIA Novosti.

„Võtta vastu Venemaa Föderatsiooni kodanikuks Steven Frederic Seagal, sündinud 10. aprillil 1952. aastal Ameerika Ühendriikides," öeldakse teadaandes Kremli kodulehel. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov selgitas, et Venemaa kodakondsuse saanud Steven Seagal oli pikka aega palunud seda talle omistada.

„See oli palve, ta tõesti pöördus meie poole. Ta palus piisavalt järjekindlalt ja pika aja vältel omistada talle kodakondsus — ta on tõesti tuntud oma üsna soojade tunnete poolest meie riigi suhtes," ütles Peskov.

Varem on Seagal, saabudes rahvusvahelise filmifestivali „Maailma äär" külalisena Lõuna-Sahhalinskisse, teatanud ta ajakirjanikele, et talle väga meeldib Venemaa, Sahhalinis näeb ta suurt potentsiaali ettevõtluse arendamiseks ja tulevikus võib ta saada Vene kodakondsuse.

„Ma arvan, et Vene kodakondsus on kuskil silmapiiril. Ma tahaksin väga veeta mõned kuud Venemaal koos oma sõpradega, inimestega, kes mind siin armastavad ja ootavad," ütles Seagal.
Näitlejale kuulub ühtlasi kinnisvara Valgevenes. Külastades seda vabariiki 2016. aasta augusti lõpul, ostis ta terve korruse rajatavast kompleksist „Minski majakas".

Seagal on samaaegselt ka Serbia kodanik. Jaanuari algul omistas Serbia peaminister Aleksandar Vučić Seagalile Serbia Vabariigi kodaniku- ja välispassi. Seagal teatas oma kavatsusest võtta osa Euroopa vanima kalmõki budistliku templi taastamisest, mis 1944. aasta Belgradi lahingute ajal kannatada sai ja lõpuks hävitati.

Lisaks sellele plaanis näitleja ja produtsent Serbias filmi teha ja „tuua sinna Hollywood". „Ma tahan tuua siia Hollywoodi, tuua kohale Hollywoodi filmikogukonna esindajad ja rajada siin filmitootmise taristu. Enamgi veel, ma ütlesin peaministrile, et tahaksin kanda hoolt ka võitluskunstide, ennekõike aikido eest. See oleks just see, millele ma tahaksin end Serbias pühendada," kinnitas ta.

Seagal täiendas välismaalastest vene filmitähtede ridu

Venemaa seaduste kohaselt võib Venemaa kodakondsust taotleda isik, kes on saanud ajutise elamisloa ja seejärel tähtajatu elamisloa. Kuid eksisteerib ka lihtsustatud taotluskord — palvekiri Venemaa presidendile. Steven Seagal, nagu ka paljud teised välismaised kuulsused, läks nimelt seda teed.

Lihtsustatud korras on Vene Föderatsiooni kodakondsuse saanud näiteks prantsuse näitleja Gérard Depardieu, ameerika käsivõitleja Jeff Monson, poksija Roy Jones juunior.

„Presidendil on seaduslikult garanteeritud õigus selliseid otsuseid vastu võtta, kuid seda üksnes erandjuhtudel. Sellised palved rahuldatakse eriti silmapaistvate välismaa kodanike, kõige hinnatumate spetsialistide, eriti suurte investorite puhul või teistel erijuhtudel," selgitas riikliku haldusjuhtimise ülikooli professor, föderaalse migratsioonitenistuse aukonsul Vladimir Voloh.

Tagid:
kodakondsus, Steven Seagal, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad