08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan süüdistas Saksamaad "terroristide võõrustamises"

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
18 0 0

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas neljapäeval Saksamaad "terroristide" võõrustamises seoses väidetega, et Saksamaa pole nõus andma üle 15. juuli putšikatse kahtlusaluseid.

TALLINN, 3. november — Sputnik. Erdoğani sõnul esitas ta Saksa kantslerile Angela Merkelile 4000 toimikut Saksamaal viibivate kahtlusaluste kohta, kuid pole vastust saanud, vahendas BNS.

Merkel kutsus kolmapäeval Türgi võimude meediavastaseid meetmeid pärast putšikatset "äärmiselt häirivaks". Erdoğani sõnul on Saksa valitsus palju rohkem mures ajalehtede pärast, mis tema sõnul toetavad "terrorirühmitusi".

Türgis on vahistatud üle 35 000 inimese, keda kahtlustatakse sidemetes USA-s tegutseva vaimuliku Fethullah Güleniga, keda võimud süüdistavad juulikuise riigipöördekatse korraldamises.

"Teid (Saksamaad) mäletatakse ajaloos terrorismi võõrustajatena," sõnas Erdoğan kõnes Ankaras.

"Me oleme mures, et Saksamaa muutub FETO mängumaaks," lisas president, kelle väitel viibib Saksamaal ka Türgis ebaseaduslikuks kuulutatud Kurdistani Tööpartei (PKK) ning Rahvavabastuspartei-Rinde (DHKP-C) liikmeid. Organisatsiooni DHKP-C süüdistatakse kümnete Türgi politseinike ja tsiviilelanike tapmises alates 1970. aastate lõpust.

"Saksamaa on muutunud üheks peamiseks riigiks, mis võõrustab terroriste," ütles Erdoğan.

Saksa kantsler Angela Merkel ütles kolmapäeval, et teated opositsioonilehtede ajakirjanike kinnipidamisest Türgis teevad tõsist muret ja võivad mõjutada Ankara ühinemiskõnelusi Euroopa Liiduga.

"Mind ja kogu valitsust teevad väga ärevaks teated, et ajakirjandus- ja sõnavabadust piiratakse ikka ja jälle," ütles Merkel seoses kümnekonna opositsioonlehe Cumhüriyet ajakirjaniku ja juhtivtöötaja kinnipidamisega.

Tagid:
terrorism, Recep Tayyip Erdoğan, Angela Merkel, Saksamaa, Türgi

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47