00:21 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
2410

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Oudekki Loone esitas neljapäeval Harju Maakohtusse hagi Eesti Päevalehe (EPL) väljaandja AS Ekspress Meedia vastu, nõudes enda kohta esitatud väidetavate valede ümberlükkamist.

TALLINN, 3. november — Sputnik. "Eesti Päevaleht avaldas 18. oktoobril anonüümsetele allikatele tuginedes loo, milles süüdistati mind erakonna Tartu büroosse salaja tungimises ning seal toimunud varguses," sõnas Loone fraktsiooni pressiesindaja teatel, vahendas BNS. "Tegemist on absurdsete süüdistuste ja selge laimuga. Mul ei jää muud üle kui oma au ja hea nime kaitsmiseks kohtusse pöörduda."

Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tervitab Venemaa bändi Car-Man
© Sputnik / Вадим Анцупов

Loomulikult ma soovin, et Eesti Päevaleht lükkaks selgelt ja silmatorkavalt ümber minu kohta avaldatud valeandmed. Usun, et see aitab kaasa selgelt parema avaliku arutelukultuuri tekkele, kus ajakirjanikud ei unusta, et allikakaitse ei vabasta neid vastutusest faktide tõesust kindlaks teha," lisas Loone.

Loone avaldas lootust, et "tema kaasus aitab tulevikus vältida avaliku inforuumi koormamist alusetute süüdistustega, mille ainus eesmärk on sihtmärgi mainet hävitada".

„Ajakirjanikud ja meediaväljaanded peavad kandma vastutust enda kirjutiste ning sõnade ees. Antud lugu kahjustas selgelt minu nime ning Keskerakonna mainet üldiselt, jättes mulje, et me levitame üksteise suhtes suvalisi õelaid kuulujutte," ütles ta.

Tagid:
kohus, EPL, Keskerakond, Oudekki Loone, Eesti, Tartu

Peamised teemad