19:40 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid

Kaljulaid: majandussuhetes Poolaga on suur potentsiaal

© REUTERS / LEHTIKUVA
Uudised
lühendatud link
2210

President Kersti Kaljulaid märkis visiidil Poolas, et Eesti majandussuhetes Poolaga on peidus suur potentsiaal.

TALLINN, 3. november — Sputnik. „Poola on meie regiooni julgeoleku tagamisel oluline partner ja liitlane. Mul on hea meel, et Eesti ja Poola näevad ja mõistavad sarnaselt seda, mis toimub Euroopas ja selle lähiümbruses," ütles Kaljulaid neljapäeval Varssavis pärast kohtumist Poola presidendi Andrzej Dudaga.

Kohtumisel rääkisid presidendid Kaljulaid ja Duda ka kahe riigi majandussuhetest, piirkonna suurtest taristuprojektidest, Brexitist ja Euroopa Liidu tulevikust, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

Kaljulaidi sõnul on kahe riigi majandussuhted küll tihedad, kuid kindlasti on see valdkond, kus on peidus suur potentsiaal. „See on valdkond, millele saan ja tahan rohkem tähelepanu pöörata," ütles riigipea ja lisas, et Poola on praegu Eesti suuruselt seitsmes väliskaubanduspartner, kuid potentsiaali on enamaks.

Eesti ja Poola presidendid arutasid ka regiooni energiajulgeolekut. Nad nõustusid, et kriitiliste energiapoliitiliste otsustega ei tohi venitada, sest nii mahukate investeeringute elluviimine võtab aastaid. „Eesti jaoks on äärmiselt oluline edasi liikuda Balti elektrivõrkude ühendamisega Euroopa sagedusele," rõhutas Kaljulaid.

President tõi kohtumisel välja ka Poola panuse kaitsekoostöösse ning tõstis esile Poola kaitsejõude, mis on osalenud Eestis õppusel Kevadtorm ning panustavad NATO Küberkaitsekeskusesse Tallinnas.

Visiidi käigus kohtus president Kaljulaid ka Skandinaavia-Poola Kaubanduskoja nõukogu esimehe Carsten Nilseniga ning külastas Varssavi ülestõusu muuseumi.

Tagid:
visiit, majandus, Kersti Kaljulaid, Poola, Eesti

Peamised teemad